Фламенго разгроми Коринтианс

Актуалният шампион на Бразилия Фламенго разгроми с 5:1 Коринтианс и не само се върна към победите, но и се изравни с лидера в класирането. Фла има 34 точки, колкото събра и Интернасионал (Порто Алегре) след успеха с 2:0 над Васко да Гама.

Отборът от Рио де Жанейро през седмицата завърши наравно с намиращия се в долните етажи отбор на Брагантино, но сега в дербито с Коринтианс резултатът беше от гостите в 32-ата минута от Евертон Рибейро. Фламенго нанесе своя удар в в първите 13 минути на втората част, когато Витиньо и Нейтън вкараха за 0:3.

Коринтианс върна едно попадение чрез Жил в 64-ата минута, а още два пъти трябваше да започват от центъра. Бруно Енрике в 71-ата минута и Диего четири преди края на първата част оформиха разгрома. Коринтианс е на 14-о място с 11 точки от 20 отбора.

Интернасионал (Порто Алегре) спечели четвърти мач подред, като този път един гол вкара Тиаго Галярдо в 39-ата минута от дузпа, добавяйки уверен резултат след попадението на Еденилсон 14 преди това. Това е 14-и гол за Галярдо, който е на 31 години и през цялата си кариера играе в местното първенство с изключение на 6 месеца престой в Албирекс (Япония). Трети в класирането е Атлетико Минейро с 31 точки и два мача по-малко, също с 15 мача от 17 възможни е и 4-ият Сао Пауло с 27.

Васко Да Гама пък регистрира осми мач без победа и тимът заема 13-о място от 20 отбора. Във втора дивизия Марселиньо започна титуляр за Витория (Баия) при гостуването на Чапекоензе, което приключи при равенство 1:1.

Българският национал игра 58 минути, когато беше заменен от друг бивш футболист на Лудогорец Жуниньо Кишада. 34-годишният Кишада се присъедини преди по-малко от месец от отбора на Сеара. Паулиньо Моселин откри резултата в 24-ата минута, а Тиаго Карлето в 62-ата от дузпа изравни. Чапекоензе е на 2-о място в класирането на второто ниво с 30 точки, на 2 след лидера Куяба. Витория (Баия) заема 13-о място от 20 отбора с 19 точки.