Пелкас дебютира за Фенербахче с гол (видео)

Фенербахче оглави класирането в турското първенство след трудна, но заслужена победа над Гьозтепе с 3:2. Изцяло обновеният състав на "фенерите" показа интересни неща в атака, а привлеченият от ПАОК гръцки национал Димитрис Пелкас ознаменува дебюта си с гол.

Резултата откри ветеранът Хосе Соса от дузпа в 26-ата минута. Малко по-късно наказателен удар получиха и домакините, а Гилерме не сгреши от бялата точка. В края на полувремето Джанер Еркин центрира от корнер, а Сердар Азиз отново извде Фенербахче напред.
В 51-ата минута Пелкас се разписа с глава след грешка в защитата на Гьозтепе. Домакините върнаха интригата в 63-ата минута с втория гол на Гилерме, но не можаха да стигнат до равенството и са 10-и в подреждането.

В другите мачове вчера Карагюмрюк и Касъмпаша направиха 1:1, а при същия резултат завършиха Анталияспор и Газиантеп.