Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Германското оръжие на Бенфика не засича (видео)

19 октомври 2020 | 03:52 - Обновена
  • копирано
  • 2
Бенфика постигна четвърта поредна победа в португалското първенство и е единственият отбор без загубена точка до момента. Снощи лисабонските "орли" разгромиха с 3:0 като гост Рио Аве, а две от попаденията бяха дело на германския нападател Джан-Лука Валдшмит. Бившият футболист на Фрайбург играе много силно след трансфера си в Бенфика и вече има 4 попадения през сезона.

Владшмит изведе гостите напред още в 6-ата минута, когато получи пас от Евртон и с мощен шут под гредата разстреля вратаря Павел Кешек. Малко по-късно Валдшмит подаде на Дарвин Нунес и той прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада.
В средата на полувремето и попадение на германеца не беше зачетено, но той се разписа още веднъж в 45-ата минута, останал очи в очи с Кешек. Точка на спора сложи Габриел в 84-ата минута.

Бенфика събра 12 точки - с цели 5 повече от Порто и Спортинг (Лисабон), които в събта направиха 2:2 на "Жозе Алваладе". Рио Аве няма победа и е на 15-о място, въпреки че наскоро беше съвсем близо до това да елиминира Милан в Лига Европа.

Ронан Ронан19
90' Юлиан Вайгъл  Юлиан Вайгължълт картон
84' Габриел  Габриелгол
Иво Пинтожълт картон Иво Пинто  81' Рафа Силва  Рафа Силваизлиза
Nuno Tavares  Nuno Tavaresвлиза
Darwin Nunez  Darwin Nunezизлиза
Харис Сеферович  Харис Сеферовичвлиза
80' Николас Отаменди  Николас Отамендижълт картон
78' Жилберто  Жилбертожълт картон
Карлос Манеизлиза Карлос Мане  76'
Gabrielzinhoвлиза Gabrielzinho
Лукас Пиазонизлиза Лукас Пиазон
Диего Лопесвлиза Диего Лопес
66' Евертон  Евертонизлиза
Gelsonвлиза Gelson
45' Джан-Лука Валдшмит  Джан-Лука Валдшмитгол
13' Андре Алмейда  Андре Алмейдаизлиза
Жилберто  Жилбертовлиза
6' Джан-Лука Валдшмит  Джан-Лука Валдшмитгол