Черноломец повали Дунав в Русе

Отборът на Черноломец (Попово) изненада Дунав в среща от 10-ия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. На градския стадион в Русе гостите от Попово взеха ценна победа с 3:0 след трите поредни загуби от Спартак (Варна), Септември 98 (Тервел) и Светкавица (Търговище).

Срещу Дунав треньорът Диян Кирилов промени тактиката. Още в 1-ата минута Мехмед Сабри порази вратата на Винченцо Ангелов, след като защитник на домакините позволи да му бъде открадната топката в единоборство. До края на първото полувреме двата отбора имаха многобройни чисти положения за гол, пропуснати от нападателите. Мехмед Сабри на два пъти беше изведен очи в очи с вратаря на домакините, но юношата на Лудогорец също пропусна.

През втората част двата отбора приеха предизвикателството и заиграха на пълни обороти. Дунав често атакуваше вратата на Радосвет Христов, но без резултат.В 60-ата минута Мехмед Сабри надбяга защитата на русенци и не пропусна – 0:2. Двадесет минути след това успешна контраатака на Черноломец завърши с нов гол на Сабри, след като той отново надбяга защитата на Дунав и отбеляза своя хеттрик.

За друго вече нямаше време. След мача гостите бяха доста радостни, докато домакините бяха с наведени глави. В следващия кръг Дунав гостува на Устре (Дончево), докато Черноломец“(Попово) приема у дома Тополи 2010.