Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Удинезе с първа победа за сезона след голово шоу срещу Парма (видео)

Отборът на Удинезе постигна първата си победа за сезона, надделявайки с 3:2 при домакинството си на Парма от 4-ия кръг на Серия “А”. Двата тима изиграха поредния зрелищен двубой в Калчото за днес, като той беше спечелен от фриуланите с гол в неговия край.

Отборите бързо си размениха по едно попадение. В 26-ата минута Ернани необезпокоявано дриблира и отправи удар, който рикошира и влетя в мрежата на Николас. В 28-ата пък Самир се извиси след центриране от корнер и с глава изравни за домакините. В 52-ата Ясмин Куртич сбърка при свой пас и така Роберто Перейра взе топката, напредна и се опита да я подаде на Стефано Окака Чука, но Симоне Якопони се изпречи на пътя и си отбеляза автогол. “Дуковете” възстановиха равенството в 70-ата минута, когато Ян Карамох засече центриране на Джузепе Пецела. Победният гол за “зебрите” вкара Игнасио Пусето в 88-ата минута с шут по земя от голяма дистанция.

Така с първите си три точки Удинезе излезе от опасната зона и се настани на 17-ото място в класирането, където Парма вече е 18-и също с три пункта.