Дреновец в еуфория след класика над Eтър II преди историческия мач срещу ЦСКА 1948

Дреновец победи младите таланти на Етър II (Велико Търново) с 3:0 в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това е първият домакински успех за селекцията на Александър Петров от началото на първенството.

През първото полувреме никой не взе превес. След почивката обаче домакините доминираха. В 55-ата минута Димитър Маймунков изпълни прецизно фаул и топката се спря в мрежата на „болярите“. Малко след това голмайсторът изведе зад търновската защита най-добрия на терена Георги Стоянов и той удвои. Всичко приключи в 82-ата минута, когато Георги Илиев вкара също от фаул за окончателното 3:0. Маймунков и Стоянов пропуснаха да се разпишат по още веднъж. Дебют за домакините направи 15-годишният Кирил Ванчов, който влезе като резерва.

Успехът хвърли в еуфория видинското село преди първия в историята му двубой с отбор от родния футболен елит, който ще се проведе на 21 октомври срещу ЦСКА 1948 (София) от 1/16-финалите на турнира за купата на България.