Ница спечели три точки при гостуването си на Сент Етиен

Ница победи с 3:1 като гост на Сент Етиен в мач от 7-ия кръг на Лига 1.

Още в 8-ата минута Пиер Леес-Мелу даде аванс на тима от Лазурния бряг. Той посрещна на границата на наказателното поле отбитата от защитата топка и с плътен удар намери мрежата. Амин Гоуири вкара втори гол за Ница в 30-ата минута, след като се възползва от груба грешка на вратаря Жеси Мулен. В 57-ата минута Адил Аушиш намали резултата. Той се разписа след неразбирателство в защитата на гостите. В първата минута от добавеното време Мизиан Маолида бе оставен на празна врата и оформи крайното 3:1.

Ница се изкачи на пето място с актив от 13 точки, а Сент Етиен е 10-ти с десет пункта.