Пещера (Галата) разби Локо (Дряново) като домакин

Резултати и класиране в Северозападната Трета лига след 11-ия кръг

Тежко поражение с 1:4 от Пещера (Галата) претърпя Локомотив (Дряново) в ловешкото село Галата. Двубоят бе част от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Първата част на мача не предвещаваше подобен финал, а равновесието на терена се запази
до почивката, след като вратарят на домакините с мъка изби топката в гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част отборът на Пещера доминираше тотално. В 50-ата минута капитанът Альоша Илиев се завъртя на 180 градуса и заби топката в мрежата на гостите, като откри резултата за 0:1. В следващия четвърт час паднаха още три попадения. Първо Александър Асенов оползотвори центриране отдясно – 2:0, а в 60-ата минута Мартин Иванов върна интригата, като отбеляза за 2:1 след прецизно изпълнение на фаул.

Скоро обаче Славей Младенов бе точен с глава след центриране отдясно. Всичко приключи десетина минути преди края, когато Атанас Георгиев финтира
двама и от 15 метра насочи топката за четвърти път в мрежата на Локомотив.

След тази победа отборът на Пещера (Галата) заема 14-ата позиция с актив от 11 точки. Локо (Дряново) от своя страна влезе в серия от три поредни загуби и се намира на 9-ото място с 15 пункта.