Левски (Лом) продължава без загуба и записа шеста поредна победа на Северозапад

Резултати и класиране в Северозападната Трета лига след 11-ия кръг

Левски (Лом) победи съименника си от град Левски с 2:0 в Лом в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. По-интересните ситуации в срещата се случиха през второто полувреме, като преди почивката футбол почти не се игра.

Силният вятър помагаше на гостите, но те нямаха особено желание да атакуват противниковата врата и не създадоха много положения. Няколко минути след началото на втората част Георги Цеков бе фаулиран в наказателното поле и Мариян Огнянов реализира отсъдената дузпа в полза на домакините.

Малко след това Цеков вкара и втория гол в мача. До края топката рядко напускаше половината на гостите от Левски, а шансове за ломския тим пропиляха още Цеков, Гален Ненов и Йордан Георгиев. В 82-ата минута състава от град Левски остана с 10 футболисти, след като Благовест Ленков бе отстранен с червен картон.

Левски (Лом) продължава да е единственият отбор в групата без загуба. Шестият пореден успех го изкачи на второ място, като е само на 2 точки от лидера Севлиево. Левскарите обаче са играли мач по-малко. Левски 2007 (Левски) от своя страна се намира на 12-ата позиция с 11 точки в актива си.