Дузпа спаси Монако срещу десетима от Монпелие (видео)

18 октомври 2020 | 18:58 - Обновена
  • копирано
  • 0
Отборите на Монако и Монпелие завършиха наравно 1:1 на “Луи II” в двубой от седмия кръг на Лига 1.

Още в 19-ата минута Тежи Савание си изкара червен картон за удар с високо вдигнат крак срещу Флорентино Луиш. Само пет минути по-късно Уисам Бен Йедер се разписа, но голът не беше зачетен поради негова засада. До края на мача последва тотален натиск от страна на монегаските, но въпреки това те допуснаха попадение в 51-ата минута. Тогава Стефи Мавидиди се пребори с Джибрил Сидибе за топката в центъра, пробяга голямо разстояние с нея и я прати в противниковата мрежа. В 70-ата минута домакините получиха дузпа за фаул на Арно Суке спрямо Желсон Мартинш. Бен Йедер се зае с изпълнението и оформи крайното 1:1. И двата отбора имат по 11 точки, но с по-добрата си голова разлика Монпелие е шести, докато Монако е седми. Анже и Метц също завършиха 1:1 след голове на Томас Мангани (38’ - дузпа) и Опа Нгует (39’) в рамките на две минути. Нант пък надигра Брест с 3:1 на своя стадион. Това стана след голове на Рандал Коло Муани (16’), Людовик Блас (30’) и Абдул Кадер Бамба (79’), а попадението на гостите беше дело на Ромен Февре (68’).
Стеван Йоветич Стеван Йоветич10 Жуниор Самбия6 Жуниор Самбия
Вилем Гюбелжълт картон Вилем Гюбел  90' Амброуз Ойонго Битоло  Амброуз Ойонго Битолоизлиза
Жуниор Самбия  Жуниор Самбиявлиза
Арно Суке  Арно Сукежълт картон
Пиетро Пелегрижълт картон Пиетро Пелегри  73' Joris Chotard  Joris Chotardизлиза
Кийгън Доли  Кийгън Доливлиза
Гаетан Лаборд  Гаетан Лабордизлиза
Жордан Фери  Жордан Феривлиза
Sofiane Diopизлиза Sofiane Diop  71'
Пиетро Пелегривлиза Пиетро Пелегри
Уисам Бен Йедердузпа Уисам Бен Йедер  70'
61' Флоран Моле  Флоран Молеизлиза
Caioвлиза Caio
51' Стефи Мавидиди  Стефи Мавидидигол
Кевин Фоландизлиза Кевин Фоланд  46' Анди Делор  Анди Делоризлиза
Стеван Йоветичвлиза Стеван Йоветич  Стефи Мавидиди  Стефи Мавидидивлиза
19' Тежи Савание  Тежи Саваниечервен картон