2-о и 4-то място за Маршавелов и Василев в Хасково

18 октомври 2020 | 18:43
  • копирано
  • 6

Константин Маршавелов от пловдивския клуб „КА-2 Рейсинг Тийм” с автомобил Mitsubishi Lancer Evo X, завърши на 2-о място в състезанието на „Писта Хасково”. Трасето в квартал „Орфей” се завърна в календара на националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут и писта, след едногодишна пауза.

Пловдивчанинът потегли от втора позиция в състезанието, а няколко обиколки след старта се движеше зад лидера, като след това темпото му спадна. Така в края на състезанието той завърши на малко над 10 секунди след победителя в надпреварата. Съотборникът на Маршавело – Камен Василев, завърши четвърти в Хасково, като по този начин гарантира четвъртата поредна отборна победа на „КА-2 Рейсинг Тийм“ в шампионата.

„Мисля, че поддържах добро темпо в първите няколко обиколки. След това получих някакъв проблем със спирачките на автомобила и трябваше да върна газта. Класирането е добро за нас, тъй като сме напред с точките в шампионата, а и спестихме от ресурса на автомобила”, сподели Маршавелов след състезанието.

„Днес нещата не се получиха така, както ги бяхме планували. Въпреки това, за следващото състезание ще съм още по-амбициран за класиране в топ 3. Ще караме във всички състезания до края на шампионата”, пък бе коментарът на Василев след финала.

Маршавелов продължава да е едноличен лидер в шампионата на серия „Макси” с актив от 120 точки, след три победи и едно второ място. До финала на тазгодишния шампионат остават два старта, на „Серес” в Гърция, който е непотвърден до момента и този на „Писта Бургас”. Петкратният шампион на България заяви, че ще участва във всички кръгове до края на кампанията.