Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Бейл се завърна и Тотнъм допусна колосален обрат (видео)

Гарет Бейл изигра първия си мач за Тотнъм от седем години, но “шпорите” допуснаха сензационен обрат. Отборът на Жозе Моуриньо водеше с 3:0 до 82-ата в лондонското дерби с Уест Хам, но “чуковете” вкараха три късни гола и двубоят завърши 3:3.

Сон откри резултата след 45 секунди, а Хари Кейн добави два гола до 16-ата минута. Бейл се появи в игра в 72-ата минута, а десет минути по-късно започна обратът на гостите. Балбуена намали след удар с глава, Санчес си отбеляза автогол, а в 94-ата минута влезлият като резерва Лансини с фантастичен удар изравни резултата.

Тотнъм отбеляза 16 гола в последните си три мача, но ще е силно разочарован, след като изпусна трите точки срещу Уест Хам. След този резултат “шпорите” са седми с актив от 8 точки.

Лондонското дерби започна вихрено. Уест Хам стартира с активни действия в полето на съперника. Това се оказа доста рискована тактика, от която тимът пострада. “Чуковете” загубиха топката и Хари Кейн с великолепно дълго подаване изведе Сон, който надбяга Балбуена и с хубав удар прати топката извън обсега на Фабиански, като откри резултата след 45 секунди. За Кейн това бе седма асистенция в първенството от началото на сезона, а кореецът се изравни с Калвърт-Люин на върха при голмайсторите със седем попадения.
Темпото в първите минути бе много високо, а гостите също стигнаха до отлично положение. Антонио пропусна от прекрасна позиция. Атаките на Тотнъм обаче бяха смъртоносни, а комбинациите между Кейн и Сон се оказаха неразгадаеми за защитата на съперника. В осмата минута кореецът подаде на английския национал, който чукна топката между краката на Райс преди с нисък удар да матира Фабиански.
Ентусиазмът на Уест Хам намаля след двете попадения, а в 16-ата минута получи трети удар. Този път центриране на Регилон се оказа прекалено сложно за защитата на гостите, тъй като топката бе отправена към главата на Кейн, за когото не бе проблем да я насочи към мрежата.
Тимът на Мойс правеше някакви опити да се върне в мача, но развитието на мача определено се отрази на самочувствието на “чуковете”. Антонио продължаваше да е активен и пробва удар от малък ъгъл, с който Лорис се справи. В 35-ата минута Сон бе близо до ново попадение. Той бе изведен отлично, но Фабиански успя да го блокира с тяло. Тотнъм леко намали темпото, но продължаваше да доминира.
Уест Хам изглеждаше променен в началото на второто полувреме. Гостите излязоха с идея да заличат спомена от представянето си преди почивката и създадоха няколко положения. Масуаку стреля над гредата, а Антонио направи голям пропуск в 50-ата минута. Удар с глава на Балбуена пък бе изчистен от Санчес близо до голлинията.
След час игра Кейн бе близо до своя хеттрик, но Фабиански отрази удара. В 79-ата минута голмайсторът бе на косъм от това постижение. Той отправи хубав удар, но топката се отклони от гредата.
В 72-ата минута феновете на Тотнъм видяха дългочаканото завръщане на Гарет Бейл. Уелската звезда се появи в игра за “шпорите” за първи път от май 2013 г. или 2709 дни по-късно. Той веднага пробва да се изяви, като стреля от фаул от доста далечна дистанция, но не затрудни Фабиански.
Следващите минути обаче не бяха приятни за него, тъй като Уест Хам се върна в мача. Осем минути преди края на редовното време Балбуена се разписа след удар с глава. Три минути по-късно скамейката на домакините вече се изнерви, тъй като резултатът стана 3:2. Куфал проби отдясно и центрира, а Санчес заби топката в собствената си мрежа.
Напрежението в играчите на Тотнъм се увеличи, а в 89-ата минута гостите стигнаха до опасна ситуацият пред вратата на домакините. Удар на Боуен бе блокиран. Дебютът на Бейл пък можеше да е мечтан за него. Той направи отличен индивидуален пробив и навлезе в наказателното поле, но стреля покрай вратата.
Тимът на Мойс стигна до фаул, от който да центрира в 93-ата минута. Топката бе пратена в наказателното поле, защитник на Тотнъм я изби, но тя се озова в Лансини, който с фантастичен удар я прати в горния ляв ъгъл.
ТОТНЪМ - УЕСТ ХАМ 3:3