Атлетик Билбао взе първа победа на "Сан Мамес" (видео)

18 октомври 2020 | 17:17 - Обновена
  • копирано
  • 0
Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:0 гостуващия Леванте в мач от шестия кръг на Ла Лига. Това беше първа победа за баските на “Сан Мамес” от началото на сезона. До момента “лъвовете” имаха само един успех - при визитата си на Ейбар. Днес дебютантът Алекс Беренгер откри резултата в 68-ата минута, а Иняки Уилиямс удвои 11 по-късно.
Момчетата на Гайска Гаритано играха по-силно през първата част, но не стигнаха до гол. В десетата минута Малса изби от голлинията след удар на Икер Муниаин. В 14-ата съдията назначи дузпа за домакините, но след преглеждане на ситуация с ВАР я отмени.

В 50-ата минута Раул Гарсия стреля с глава към близкия ъгъл и нацели сглобката. Раул Гарсия се пребори с Мелеро и подаде към Беренгер. Новото попълнение на баските насочи по диагонала от малък ъгъл, а вратарят не успя да спаси. В 74-ата Беренгер вкара и втори гол, но той не беше зачетен заради засада на Раул Гарсия. В 78-ата Морсийо се устреми по левия фланг и центрира на втора греда към непокрития Уилиямс. Номер 9 на Атлетик имаше лукса да овладее на в малкото наказателно поле и да насочи в мрежата за крайното 2:0.
Unai Vencedor Parisвлиза Unai Vencedor Paris
82' Енис Барди  Енис Бардиизлиза
Francisco Gomez  Francisco Gomezвлиза
Хорхе Мирамон  Хорхе Мирамонизлиза
Неманя Радоя  Неманя Радоявлиза
Иняки Уилямсгол Иняки Уилямс  79'
74' Гонсало Мелеро  Гонсало Мелероизлиза
Унай Лопесжълт картон Унай Лопес  64'
63' Хосе Луис Моралес  Хосе Луис Моралесизлиза
Рожер  Рожервлиза
Рубен Рочина  Рубен Рочинаизлиза
Хорхе де Фрутос  Хорхе де Фрутосвлиза
Андер Капажълт картон Андер Капа  44'
Йерай Алваресжълт картон Йерай Алварес  42'
33' Рубен Везо  Рубен Везожълт картон