БГ Футбол

Вихрен и Оборище сътвориха истинска драма с отменен гол, дузина картони и футболист в болница

18 октомври 2020 | 16:21
  • копирано
  • 4
Отборите на Вихрен и Оборище(Панагюрище) направиха крайно интересен мач от Югозападна В група. Домакините, които имат амбиции за влизане в професионалния футбол започнаха по-активно, търсейки бърз гол. Такъв обаче попадна в тяхната врата, след като Даниел Златков си отбеляза нелеп автогол. След попадението срещата стана завързана, като на терена започнаха да припламват искри. Главният съдия Димитър Буров се опита да респектира играчите на Оборище, като показа няколко жълти картона за доста опасна игра. При едно положение в края на първото полувреме след сблъсък с футболист на гостите, Красимир Здравков бе откаран с линейка в градската болница. По-късно се разбра, че той ще остане под наблюдение на докторите в следващите няколко дни.

Малко преди края на първото полувреме Никола Георгиев с точен удар успя да изравни резултата. След почивката реферът Буров се наложи на няколко пъти отново да покаже картони на играчи от Оборище, като дори можеше да прати няколко от тях по-рано в съблекалнята. Цели 8 футболисти на панагюрци получиха официални предупреждения. Натискът на домакините продължаваше и те стигнаха до гол дело на Атанас Чепилов . Главният арбитър обаче правилно го отмени за игра с ръка на футболиста от Вихрен.

В последните минути футболистите на Здравко Лазаров тръгнаха тотално в атака. При поредната такава в наказателното поле, Александър Якимов бе фаулиран на метър от голлинията и съдията показа точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар. При нарушението домакините не се възползваха от дадения авантаж, което накара реферът да посочи бялата точка. Зад топката застана Никола Георгиев, които хладнокръвно се разписа и донесе победата за Вихрен, който вече е на второ място в класирането, а в следващия кръг гостуват на Беласица Петрич в регионалното дерби.