Сасуоло с впечатляващ обрат в зрелищен мач (видео)

Отборът на Сасуоло постигна голям обрат и спечели с 4:3 головото шоу при гостуването си на Болоня от четвъртия кръг на Серия “А”.

Роберто Сориано откри резултата за “рособлу” още в 9-ата минута. Капитанът на “неровердите” Доменико Берарди обаче изравни в 18-ата минута с чудесен шут отдалече. Болоня се оттегли с преднина на почивката, след като Матиас Сванберг беше точен в 39-ата минута. В 60-ата Рикардо Орсолини отне топката от Йоргос Кириакопулос и я прати в мрежата му за 3:1.

В следващите 20-ина минути обаче Сасуоло показа атакуващата си мощ и бързо преобърна развоя на мача. В 63-ата минута многоходова комбинация беше завършена с гол на Филип Джуричич. В 70-ата Родриго Паласио не изчисти добре топката след изпълнение на корнер и така даде възможност на Франческо Капуто да се разпише с глава. Пълният обрат стана факт в 77-ата минута, когато Кириакопулос насочи топката във вратарското поле, а със своята намеса Такехиро Томиясу си отбеляза автогол.
Така Сасуоло излезе на второ място в класирането с актив от 10 точки, а Болоня остава с 3 пункта на 12-ата позиция.