ЦСКА 1948 не успя да прескочи ЦСКА-София, Чочев се завърна след 19 месеца (видео+галерия)

Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. При победа футболистите на Красимир Балъков и Красимир Петров щяха да прескочат ЦСКА-София в класирането и да се изравнят по точки с третия Берое.

Двата отбора изиграха здрав двубой, но с твърде много грешки при подаванията в средата на терена и предни позиции, което попречи да се получи атрактивен сблъсък.

70 Ботев (Вр) - ЦСКА 1948
Най-чистото положение се откри пред Ботев и то дойде през първата част, когато Том уцели напречната греда с прехвърлящ фалцов изстрел от 30 метра.
Гостите пък бяха без двете си най-големи звезди - Мартин Камбуров и Галин Иванов, които останаха извън групата поради контузии и това се отрази сериозно на представянето им в атака. Аут бе и младежкият национал Георги Русев.
В отсъствието на Камбуров атаката поведе Андон Гушеров, а през втората част за пръв път от 19 месеца  минути игра в официален мач записа националът на България Ивайло Чочев, който доскоро се възстановяваше от тежка травма.
Гостите организираха първата по-опасна атака в мача, която дойде след 21 секунди игра. Марин получи извеждащ пас отляво и стреля силно, но над вратата.
В 24-ата минута Марин проби отляво до аутлинията и върна по земя към непокрития в наказателното поле Сашо Александров, който си спря топката, но стреля неточно от 15-16 метра.
Само 60 секунди по-късно Ботев като по чудо не поведе. Наумов напусна наказателното поле да изчисти дълъг пас, но прати топката в краката на Том. Бразилецът отправи майсторски прехвърлящ удар с левия крак, но късметът не бе на негова страна, тъй като топката тупна в земята, след което се отби в напречната греда и излезе в аут.
Последваха равностойни минути до края на първата част, в които Марин опита изстрел от границата на наказателното поле, но Костов без проблем улови.
В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един удар, но изстрелите не затрудниха двамата вратари. В 54-ата минута Генов се закачи в крака на Петров и падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но реферът Валентин Железов остана безмълвен. Дори да бе отсъдил нарушение то трябваше да е извън големия пеналт.
В 63-ата минута Гущеров пропусна най-чистото положение за ЦСКА 1948. Той получи извеждащо подаване на границата на наказателното поле и останал сам срещу вратаря стреля от 16 метра покрай дясната греда.
В 70-ата минута Марин се пребори със Зехиров и щеше да се откъсне сам срещу вратаря, но защитникът на Ботев задържа с ръце своя опонент. Реферът обаче не видя ситауцията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле, за което Зехиров можеше да поулчи и директен червен картон.
До края на срещата двата отбора опитаха да спечелят трите точки, но неточности в атака ги лишиха от успех. В заключителните 7-8 минути в игра за ЦСКА 1948 се появи и Ивайло Чочев, като националният халф на България вдигна драстично процента на точните подавания на своя отбор, макар че не бе в официален двубой 19 месеца.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 1948 0:0