Йордан Янков: Отборът ни игра страхотно

Рилски спортист мина през адски мъки, но оцеля в луда драма с две продължения

Наставникът на Академик (Пловдив) Йордан Янков бе доволен от показания характер от отбора му, въпреки вчерашната загуба срещу Рилски спортист с 89:99 след две продължения. Пловдивчани показаха страхотна воля и сърце, стопявайки двуцифрената преднина на “Рилецо” в последната четвърт.

„Според мен отборът ни игра страхотно. Преди срещата помолих момчетата да дадат всичко от себе си и да покажат желание и те оставиха сърцата си на игрището, за което им свалям шапка. Стратегията ни бе да провокираме гостите да стрелят отдалеч. Вкараха ни доста тройки и заслужават поздравления. Смятам, че тактиката ни бе добра. След почивката станахме по-агресивни и върнахме двайсетина точки разлика, което доказва желанието ни. Лидерите ни Васил Бачев и Тони Гуджино помогнаха на тима да се вдигне в трудните моменти. Останалите момчета също играха много добре, сподели Янков.

"Имаме страшно много баскетболна работа в залата, защото в подготвителния период наблегнахме на кондиционната подготовка. Сигурен, че ще играем още по-добре. Ще залагаме на бързата атака и атрактивната защита. Ще има и много брак, но смятаме да налагаме младите. Йере Вуцица направи 5 чадъра преди почивката, което бе страхотно шоу за публиката", добави старши треньорът на Академик (Пд).