Седем от седем за Университатя (видео)

Университатя (Крайова) още веднъж демонстрира шампионските си аамбиции. Без българина Антони Иванов, който няма нито един мач от началото на сезона, тимът на Кристиано Бергоди се наложи с 1:0 като гост на Динамо (Букурещ) и записа седма поредна победа в румънското първенство.

В състава на Университатя единственият чужденец беше вратарят Пиячели, докато за Динамо започнаха четирима испанци. В 28-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Ясмин Пулич. Макар и с доза късмет, Александру Чикалдау успя да открие резултата.
В края на полувремето гол на Динамо беше отменен заради засада. Бившият халф на ЦСКА-София Диего Фабрини влезе като резерва на мястото на Аандреас Михаю в 41-ата минута, но въпреки няколкото си опасни атаки след почивката, "червените кучета" не намериха път към гола.

Университатя е начело в класирането с пълен актив от 21 точки, следван от ЧФР Клуж с 15 и ФКСБ и Сепси с по 12. Динамо е на 14-о място с едва 5 точки.