Седем от седем за Университатя (видео)

19 октомври 2020 | 02:40 - Обновена
  • копирано
  • 1
Университатя (Крайова) още веднъж демонстрира шампионските си аамбиции. Без българина Антони Иванов, който няма нито един мач от началото на сезона, тимът на Кристиано Бергоди се наложи с 1:0 като гост на Динамо (Букурещ) и записа седма поредна победа в румънското първенство.

В състава на Университатя единственият чужденец беше вратарят Пиячели, докато за Динамо започнаха четирима испанци. В 28-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Ясмин Пулич. Макар и с доза късмет, Александру Чикалдау успя да открие резултата.
В края на полувремето гол на Динамо беше отменен заради засада. Бившият халф на ЦСКА-София Диего Фабрини влезе като резерва на мястото на Аандреас Михаю в 41-ата минута, но въпреки няколкото си опасни атаки след почивката, "червените кучета" не намериха път към гола.

Университатя е начело в класирането с пълен актив от 21 точки, следван от ЧФР Клуж с 15 и ФКСБ и Сепси с по 12. Динамо е на 14-о място с едва 5 точки.

Rene Roman Hinojo Rene Roman Hinojo33 Мирко Пиглиачели13 Мирко Пиглиачели
Deian Cristian Sorescu Deian Cristian Sorescu22 Alexandru Olteanu34 Alexandru Olteanu
Анте Пулич Анте Пулич66 Михай Баласа4 Михай Баласа
Ricardo Grigore Ricardo Grigore27 Marius Marcel Constantin23 Marius Marcel Constantin
Andrei Radu Andrei Radu3 Никушор Банку11 Никушор Банку
Алейкс Гарсия Алейкс Гарсия75 Дан Нистор16 Дан Нистор
Януш Гол Януш Гол55 Ovidiu Bic29 Ovidiu Bic
Andreas Mihaiu Andreas Mihaiu98 Александру Чикалдау10 Александру Чикалдау
Борха Вайе Борха Вайе10 Cristian Barbut22 Cristian Barbut
Juan del Carmen Camara Mesa Juan del Carmen Camara Mesa7 Андрей Иван9 Андрей Иван
Александър Гонзалесвлиза Александър Гонзалес
59' Cristian Barbut  Cristian Barbutизлиза
Диего Фабринивлиза Диего Фабрини
37' Александру Чикалдау  Александру Чикалдаужълт картон
34' Marius Marcel Constantin  Marius Marcel Constantinизлиза
Богдан Ватайелу  Богдан Ватайелувлиза
28' Александру Чикалдау  Александру Чикалдаудузпа
Анте Пуличжълт картон Анте Пулич  26'
4' Alexandru Olteanu  Alexandru Olteanuизлиза