Новак изненада Хайдук на "Полюд" (видео)

Хайдук (Сплит) с всеки изминал мач показва, че и през този сезон няма да е достоен съперик на големия си съперник Динамо (Загреб). С Кристиан Димитров в състава си, "белите" допуснаха домакинска загуба от новака Шибеник с 0:1 и се намират на 5-о място в класирането. Единствения гол вкара албанецът Емир Сахити, който е бивш футболист на Хайдук.

Около 4500 зрители на "Полюд" се надяваха любимците им измият срама от загубата с 1:2 от Горица, но вместо това станаха свидетели на нов провал. Шибеник записа едва пета победа в това съперничество и първа от 2009 година, когато отново се наложиха с 1:0 в Сплит.
Голът на Сахити падна в 34-ата минута след асистенция на колумбиеца Йеферсон Контрерас. Преди това звездата на Хайдук Мийо Цакташ пропусна от чиста позиция. Домакините имаха огромно надмощие през второто полувреме, но така и не успяха да стигнат поне до равенство.

Начело в класирането е Динамо с 19 точки, пред Горица с 16 и Осиек с 13. Хайдук е на 5-о място с 10 точки.