Льовен на Кристиян Малинов шокира Андерлехт

19 октомври 2020 | 02:06 - Обновена
  • копирано
  • 1
Националът Кристиян Малинов беше титуляр за Льовен, а отборът му стигна до престижно равенство 2:2 при гостуването си на Андерлехт в среща от 9-ия кръг на белгийското първенство. Новакът в елита губеше с 0:2 на полувремето, но се пребори за точката и остава в горната половина на класирането.

Андерлехт поведе с гол на Яри Весхарен в 38-ата минута след хубаво центриране от десния фланг. Точно преди почивката Пърси Тау се разписа с глава и изглеждаше, че грандът от Брюксел няма да има проблеми.
В 53-ата минута Фредерик Дуплу върна едно попадение след грешка в защитата на Андерлехт. Малинов, който имаше жълт картон, беше сменен в 78-ата минута, а 4-ата резервата Давид Хуберт намери Матийо Мертенс и той с мощен шут вкара за 2:2.

В класирането Льовен е на 7-о място, а воденият от Венсан Компани Андерлехт е 8-и. Водят Брюж и Шарльороа. Тимът на Иван Горанов е в серия от 3 мача без победа, след като вчера отстъпи с 1:2 на Генк.

Mustapha Bunduвлиза Mustapha Bundu
84' Mathieu Maertens  Mathieu Maertensгол
78' Кристиян Малинов  Кристиян Малиновизлиза
David Hubert  David Hubertвлиза
Nany Dimataизлиза Nany Dimata  73'
Петер Зуливлиза Петер Зули
64' Пиер-Ив Нгава  Пиер-Ив Нгаваизлиза
Musa Tamari  Musa Tamariвлиза
58' Sascha Kotysch  Sascha Kotyschжълт картон
53' Фредерик Дуплу  Фредерик Дуплугол
Пърси Таугол Пърси Тау  45'
Yari Verschaerenгол Yari Verschaeren  38'
Nany Dimataжълт картон Nany Dimata  35'
7' Кристиян Малинов  Кристиян Малиновжълт картон