ЦСКА срази Динамо и продължава да гони водачите (видео)

18 октомври 2020 | 21:05 - Обновена
  • копирано
  • 0
ЦСКА (Москва) спечели с 3:1 дербито с Динамо (Москва) и се укрепи на третото място в руската Премиер лига. Всички голове паднаха след почивката, като за "армейците" вкараха Константин Кучаев, Чидера Еджуке и Игор Дивеев, а Никола Моро беше точен за динамовци, които бяха водени от новия си старши треньор Сандро Шварц. Роман Евгениев от гостите получи червен картон в 75-ата минута.

ЦСКА изостава само на две точки от лидерите в класирането Зенит и Спартак (Москва), а Динамо е на 7-о място.

Старши треньорът на ЦСКА Виктор Гончаренко не можеше да използва по различни причини няколко ключови футболисти, сред които Марио Фернандес и исландците Хьордур Магнусон и Арнор Сигурдсон. В предни позиции стартираха Фьодор Чалов и Чидера Еджуке, а Никола Влашич имаше най-офанзивни функции от петимата халфове.

В състава на Динамо ги нямаше контузеният Силвестър Игбун и наказаният Сергей Паршивлюк. Динамовци започнаха в атака само с Вячеслав Грульов, а на пейката остана Николай Комличенко. Завърналият се в тима Роман Нойщетер също беше сред резервите.
Чалов прати топката във вратата на Антон Шунин още в 3-ата минута, но голът беше отменен заради нарушение на Константин Кучаев. Динамо веднага отговори с опасна атака и удар на Клинтън Н'Жие, спасен от Игор Акинфеев.

В 15-ата минута Иван Ордец изгуби топката и от Чалов тя отиде в Кучаев. Последва силен изстрел под гредата, но Шунин се намеси подобаващо. В средата на полувремето Вадим Карпов от ЦСКА получи травма и вместо него влезе Алан Дзагоев. Опитният халф се включи силно и след негово подаване Иван Обляков можеше да открие за "армейците", но Шунин докосна топката, след което тя се отби от гредата.
След почивката ЦСКА имаше сериозно надмощие и заслужено стигна до победата. Първия гол вкара Кучаев в 51-ата минута. Офанзивният халф на домакините направи двойно подаване с Чалов, излезе сам срещу Шунин и технично го прехвърли.

Само три минути по-късно защитата на Динамо не се ориентира след центриране от статично положение, топката стигна до Еджуке и нигериецът не сбърка. Интригата обаче се върна много бързо. Даниил Лисовой подаде на Моро и хърватинът с плътен шут от границата на накаазателното намали на 1:2.
В 67-ата минута отбраната на Динамо отново показа колебания, а Игор Дивеев се възползва и вкара трети гол за ЦСКА. Четвърт час преди края Роман Евгениев си изкара втори жълт картон и динамовци доиграха мача с човек по-малко.

В следващия кръг ЦСКА ще е домакин Арсенал (Тула), а Динамо ще посрещне Сочи.

Никола Влашич Никола Влашич8 Никола Моро8 Никола Моро
Константин Марадишвили Константин Марадишвили22 Себастиан Шимански53 Себастиан Шимански
Кристиян Бистровичвлиза Кристиян Бистрович  Роман Нойщетер  Роман Нойщетервлиза
75' Роман Евгениев  Роман Евгениевчервен картон
Игор Дивеевгол Игор Дивеев  68'
66' Даниил Фомин  Даниил Фоминизлиза
Наяир Тикнизянвлиза Наяир Тикнизян
57' Никола Моро  Никола Морогол
Чидера Еджукегол Чидера Еджуке  54'
53' Даниил Фомин  Даниил Фоминжълт картон
Константин Кучаевгол Константин Кучаев  51'
40' Роман Евгениев  Роман Евгениевжълт картон
Иван Обляковжълт картон Иван Обляков  35'
Вадим Карповизлиза Вадим Карпов  20'
Алан Дзагоеввлиза Алан Дзагоев
16' Вячеслав Грульов  Вячеслав Грульовжълт картон