Японската сензация от Ростов отново вкара (видео)

19 октомври 2020 | 05:26 - Обновена
  • копирано
  • 0
Ростов излезе на 5-о място в Премиер лигата на Русия след домакинска победа с 3:0 над Ахмат. Японецът Кенто Хашимото откри резултата в 24-ата минута, а в самия край на мача Роман Ерьоменко и Данил Глебов довършиха гостите. Червен картон получи Антон Швец от Ахмат в 78-ата минута, а при 0:1 Георгий Мелкадзе пропусна дузпа.

Ростов доминираше през почти целия двубой, а Ахмат много рядко поглеждаше към вратата, пазена от Сергей Песяков. Първите положения за гол се откриха пред Дмитрий Полоз и Максим Осипенко, но и двамата пропуснаха. Ахмат пък можеше да поведе в 23-ата минута, но Песяков спаси удара на Евгений Харин. Секунди по-късно Хасимото откри с глава в полза на Ростов. Това беше пети гол от началото на сезона за халфа на "жълтите", а статистиката сочеше, че когато той се разпише, отборът му винаги побеждава.

В 38-ата минута Глебов спря топката с ръка след удар на Харин. Ситуацията беше преразгледана с ВАР и реферът Алексей Матюнин посочи бялата точка. Песяков обаче отрази удара на Мелкадзе.

В началото на второто полувреме Ростов успокои темпото и контролираше събитията в средата на терена. В 77-ата минута Швец удари с лакът Глебов и получи директен червен картон, което до голяма степен отчая гостите.
Във втората минута на добавеното време Ерьоменко вкара за 2:0 след подаване на Артур Сохиев, а до края остана време и за Данил Хлебов да се разпише.

Ростовчани събраха 20 точки и са на 4 зад водачите Зенит и Спартак (Москва). Ахмат е на 10-о място с 14 точки.

Кенто Хашимотожълт картон Кенто Хашимото  82'
81' Евгений Харин  Евгений Харинизлиза
Артур Сохиеввлиза Артур Сохиев
58' Артьом Полярус  Артьом Полярусизлиза
Лечи Садулаев  Лечи Садулаеввлиза
54' Олег Иванов  Олег Ивановизлиза
Одисе Роши  Одисе Рошивлиза
Денис Терентиевжълт картон Денис Терентиев  35'
Кенто Хашимотогол Кенто Хашимото  24'
16' Антон Швец  Антон Швецжълт картон