Пропусната дузпа закотви Ротор на дъното (видео)

19 октомври 2020 | 04:55 - Обновена
  • копирано
  • 0
Новакът Ротор остана на дъното в РПЛ след нова загуба, този път с 0:2 у дома от Тамбов. През първото полувреме Зурико Давиташвили пропусна дузпа за домакините, а гостите стигнаха до трите точки с попадения на Аалександър Карапетян (57') и Герман Онуоха (83').

Във Волгоград гледаха на днешния мач като отличен шанс отборът да запише първа победа в елита от 15 години. Въпреки че бяха по-добрият отбор до почивката и създадоха повече положения, футболистите на Александър Хацкевич така и не успяха да вкарат гол.
В 9-ата минута гредата спаси Тамбов след удар на Камил Мулин, а в средата на полувремето Зурико Давитавили стреля силно от границата на наказателното поле, но Сергей Рижиков докосна топката с върха на пръстите си и тя отново срещна гредата. При опита за добавка на Иля Жигульов, той бе повален от Вараздат Ароян и домакините получиха дузпа, но Рижиков парира изстрела на Давиташвили.

Ветеранът на вратата на Тамбов имаше още няколко важни намеси през първата част. Той отрази удари на Фламарион Жуниор и Мулин, а играчите на Ротор сякаш се обезвериха от пропуските си и след почивката не можаха да продължат да доминират.

В 57-ата минута влезлият като резерва за Тамбов Карапетян откри резултата. Арменският национал се възползва от груба грешка в защитата на Ротор и хладнокръвно насочи топката под плонжа на Йосип Чондрич. Четвърт час преди края Давиташвили шутира на сантиметри от целта, а в 82-ата минута новото попълнение на Тамбов Оливие Тил подаде на празна врата на Онуоха, който сложи точка на спора.

Тамбов вече е на 12-о място в класирането, а в следващия кръг ще гостува на друг тим от долната половина на таблицата - Урал. На Ротор предстои визита на Локомотив (Москва). Тимът от Волгоград има само 3 точки и единствен няма победа след 11 изиграни мача.

Антон Килин8 Антон Килин
Данил Степановжълт картон Данил Степанов  90' Владимир Кабахидзе  Владимир Кабахидзежълт картон
Павел Карасьов  Павел Карасьовизлиза
Виталий Шахов  Виталий Шаховвлиза
82' Герман Онугха  Герман Онугхагол
Зурико Давиташвилиизлиза Зурико Давиташвили  77' Михаил Костюков  Михаил Костюковизлиза
Бека Микелтадзевлиза Бека Микелтадзе  Владимир Кабахидзе  Владимир Кабахидзевлиза
Сергей Макаровизлиза Сергей Макаров
Евгений Песеговвлиза Евгений Песегов
70' Герман Онугха  Герман Онугхажълт картон
68' Александър Карапетян  Александър Карапетянизлиза
Себастиен Тил  Себастиен Тилвлиза
Иля Жигульовизлиза Иля Жигульов  62' Валериу Чуперка  Валериу Чуперкажълт картон
Андрес Понсевлиза Андрес Понсе
58' Александър Карапетян  Александър Карапетянгол
46' Гурам Тетрашвили  Гурам Тетрашвилиизлиза
Александър Карапетян  Александър Карапетянвлиза
Алексей Рибин  Алексей Рибинизлиза
Антон Килин  Антон Килинвлиза
Сергей Макаровжълт картон Сергей Макаров  34'
26' Varazdat Haroyan  Varazdat Haroyanжълт картон