Арсенал (Тула) би и изпревари Урал (видео)

Арсенал (Тула) надви с 1:0 гостуващия Урал и записа трета победа от началото на сезона в Русия. Александър Ломовицкий донесе успеха на тима, воден от Сергей Подпалий. Привлеченият наскоро халф беше точен в 36-ата минута.

Георги Костадинов не игра заради контузия, която му попречи да вземе участие и в трите мача на националния отбор. Домакините обаче можеха да използват двете си нови попълнения в атака Лука Джорджевич и Кирил Панченко. Двамата стартираха от първата минута и на няколко пъти показаха добро разбирателство.
Гостите от Екатеринбург действаха с един нападател в лицето на Ерик Бикфалви, а на пейката остана завърналият се в отбора Павел Погребняк. Ветеранът влезе през второто полувреме.

В първите минути гол на Бикфалви беше отменен заради засада, а малко след това румънецът пропусна да открие резултата с глава. В средата на полувремето силен удар на Абдул Кадири Мохамед профича покрай гредата. В 36-ата минута Еванс Кангва напредна отляво и върна топката към Ломовицкий, който без забавяне я прати в мрежата.

След почивката гостите се активизираха. Повторен дебют с оранжевия екип направи привлеченият от Рубин Вячеслав Подберьозкин. Панченко можеше да вкара втори гол за Арсенал, но не уцели вратата, а Даниел Мишкич стреля неточно при една от малкото добри атаки на Урал.
Влизането на Погребняк не помогна на Урал и тимът се смъкна на 13-о място в класирането с 10 точки. Арсенал има 12 и е на 11-ата позиция.