Арсенал (Тула) би и изпревари Урал (видео)

19 октомври 2020 | 05:57 - Обновена
  • копирано
  • 0
Арсенал (Тула) надви с 1:0 гостуващия Урал и записа трета победа от началото на сезона в Русия. Александър Ломовицкий донесе успеха на тима, воден от Сергей Подпалий. Привлеченият наскоро халф беше точен в 36-ата минута.

Георги Костадинов не игра заради контузия, която му попречи да вземе участие и в трите мача на националния отбор. Домакините обаче можеха да използват двете си нови попълнения в атака Лука Джорджевич и Кирил Панченко. Двамата стартираха от първата минута и на няколко пъти показаха добро разбирателство.
Гостите от Екатеринбург действаха с един нападател в лицето на Ерик Бикфалви, а на пейката остана завърналият се в отбора Павел Погребняк. Ветеранът влезе през второто полувреме.

В първите минути гол на Бикфалви беше отменен заради засада, а малко след това румънецът пропусна да открие резултата с глава. В средата на полувремето силен удар на Абдул Кадири Мохамед профича покрай гредата. В 36-ата минута Еванс Кангва напредна отляво и върна топката към Ломовицкий, който без забавяне я прати в мрежата.
След почивката гостите се активизираха. Повторен дебют с оранжевия екип направи привлеченият от Рубин Вячеслав Подберьозкин. Панченко можеше да вкара втори гол за Арсенал, но не уцели вратата, а Даниел Мишкич стреля неточно при една от малкото добри атаки на Урал.

Влизането на Погребняк не помогна на Урал и тимът се смъкна на 13-о място в класирането с 10 точки. Арсенал има 12 и е на 11-ата позиция.

Кингс Кангва Кингс Кангва44
90' Роман Емелянов  Роман Емеляновжълт картон
Роберт Бауержълт картон Роберт Бауер  81'
76' Даниел Мишкич  Даниел Мишкичизлиза
Кингс Кангвавлиза Кингс Кангва
67' Игор Калинин  Игор Калининжълт картон
61' Андрей Егоричев  Андрей Егоричевизлиза
Вячеслав Подберьозкин  Вячеслав Подберьозкинвлиза
56' Даниел Мишкич  Даниел Мишкичжълт картон
Кирил Панченкожълт картон Кирил Панченко  39'
Александър Ломовицкийгол Александър Ломовицкий  36'
Александър Ломовицкийжълт картон Александър Ломовицкий  28'
14' Стефан Страндберг  Стефан Страндбергжълт картон