Лил разнищи Ланс в дербито на Северна Франция

Лил демонстрира блестяща форма от началото на сезона и води в класирането на Лига 1 след 7-ия кръг. Тази вечер "песовете" разгромиха с 4:0 регионалния си съперник Ланс и изместиха от върха в таблицата шампиона Пари Сен Жермен.

Съставът на Кристоф Галтие е допуснал само два гола във вратата си, а в същото време играе много успешно в офанзивен план. Попаденията срещу Ланс вкараха Бурак Йълмаз, Жонатан Бамба, Джонатан Иконе и Юсуф Язъджъ. За резултата допринесоха и червените картони на Жонатан Гради и Клеман Мишлен от гостите през второто полувреме.
Турският национал Бурак Йълмаз постави началото на голеадата в 11-ата минута, когато беше точен с глава. Малко след почивката Мехмет Зеки Челик центрира от десния фланг, защитата на Ланс не изчисти и топката стигна до Бамба, който необезпокояван покачи на 2:0.

В 57-ата минута Гради фаулира откъсващия се Йълмаз и това му донесе втори жълт, респективно червен картон. Десетина минути по-късно Бамба подаде на Иконе, а той показа техника и отлично пласиран удар, вкарвайки трети гол за Лил.
Ланс остана с 9 човека, когато Мишлен изрита грубо Жонатан Бамба, а домакините вкараха и четвърти гол. Той беше дело на Язъджъ в 79-ата минута.

В класирането Ланс е на 5-о място с 13 точки. Загубата е първа за тима от началото на сезона.