Вила продължава без грешка, повали и Лестър (видео)

Астън Вила продължава с фантастичното си представяне в Премиър лийг и записа четвърта поредна победа. Рос Баркли вкара гол в 90-ата минута и донесе успеха с 1:0 при гостуването на Лестър. По този начин Вила вече е на второ място в класирането с пълен актив от 12 точки - с една по-малко от водача Евертън, който обаче е изиграл мач повече.

Лестър стартира сезона с три победи и 12 вкарани гола, преди да допусне тежка загуба с 0:3 от Уест Хам у дома. Днес "лисиците" отново не успяха да се разпишат на своя стадион, а причината е силната игра в дефанзивен план на Вила. Отборът на Дийн Смит показа различно лице в сравнение с историческия разгром над Ливърпул (7:2), но отново стигна до трите точки и мениджърът на бирмингамци има от какво да е доволен.
Лестър беше без контузените Джейми Варди и Чаглар Союнджу, което даде шанс като титуляри да започнат Келечи Ихеаначо и новото попъление от Сент Етиен Уесли Фофана. Вила излезе със същите 11, които започнаха срещу Ливърпул.

"Лисиците" имаха много успешна серия от резултати срещу този съперник, но този път бяха надхитрени. През първото полувреме героят за гостите беше вратарят Емилиано Мартинес. В 23-ата минута той спаси удар на Тимоти Кастане, а веднага след това парира и изстрел на Ихеаначо. Вила отговори с пропуск на Махмуд Хасан-Трезеге след пас на Джак Грийлиш.
До почивката Каспер Шмайхел нямаше никаква работа, но след нея гостите от Бирмингам започнаха да атакуват по-опасно. В 55-ата минута Езри Конса скочи най-високо в наказателното поле, но прати топката в аут. В 61-ата Юри Тилеманс комбинира с Тайрън Мингс и Емилиано Мартинес отново демонстрира класа.

С напредването на времето Астън Вила изглеждаше отборът, който е по-свеж. Шмайхел се справи с удар на Дъглас Луис, а Грийлиш навърза петима футболисти на Лестър и подаде на Баркли, но той стреля неточно.
Привлеченият под наем от Челси халф коригира мерника си в добавеното време, когато получи топката от Джон Макгин и с мощен шут прати топката във вратата на Лестър. Това беше втори гол в два мача за Баркли с екипа на бирмингамци.

В следващия кръг Астън Вила ще е домакин на Лийдс, а Лестър ще гостува на Арсенал.