Лидерите в Русия не сбъркаха

Зенит Санкт Петербург и Спартак Москва не допуснаха изненади в двубоите си от 11-ия кръг на Премиер лигата и останаха на върха в класирането с равен брой точки - по 24.Питерци се наложиха, макар и трудно, с 3:1 у дома над Сочи. Резултатът за Зенит откри Караваев в 16-ата минута, а в 24-ата Ерохин удвои. През втората част настъпи спад в играта на Зенит, а гостите намалиха в 57-ата минута чрез Зайка.

Успокоителният гол за домакините падна едва в добавеното време, а негов автор стана защитникът Дъглас Сантос.Спартак пък се наложи с 3:2 над Химки. Двубоят предложи голяма драма. Спартак допусна изоставане в началото на втората част, когато отдаденият под наем от Спартак Мирзов откри за Химки. В 58-ата Кокорин изравни след дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, а Понсе направи 2:1 в 63-ата.
Играчите на Химки демонстрираха признаци на умора и започнаха да губят все повече единоборства. Един от поредните такива епизоди завърши с трети гол за Спартак, а негов автор стана Ларсон. В самия край Брайън Идову върна интригата, но за повече нямаше време. В останалите мачове от деня Краснодар надви Рубин Казан с 3:1, а Локомотив Москва се наложи над Уфа с 1:0.