Шумен падна у дома от Свиленград (видео)

Хандбалният тим на Шумен 98 загуби от Свиленград с 22:29 (11:14) в мач от 2-ия кръг на "А" РХГ при жените, който се игра в зала "Арена Шумен".

В срещата момичетата от Свиленград показаха по-прецизна игра и поведоха в резултата още в началните минути. Шуменки бяха догонващи в резултата през цялото време, като в края на първата част и в началото на второто бяха близо да изравнят резултата, но това не се случи. В 15-ата минута на мача Свиленград поведе убедително с 12:6. В тези минути отборът на Шумен заигра по-стабилно и намали разликата до 3 гола, като удари на два пъти и гредите. На вратата на домакините Ирина Никифорук имаше много силни прояви, което също помогна големият аванс на Свиленград да бъде стопен до 11:14 на полувремето.

Шуменки вкараха първи през второто полувреме за 12:14. След това обаче те отново допуснаха да им вкарат лесни голове и Свиленград поведе с 18:13. последва прилив на сили в редиците на домакините и те намалиха разликата до гол – 17:18 в 42-ата минута. До обрат в мача обаче домакините не успяха да стигнат. Свиленград бързо съумя да отбележи четири безответни гола и поведе с 22:17. Отборът на домакините опита да догони съперника си в резултата, но това не се получи и Свиленград затвори мача в своя полза след 29:22

За Шумен 98 най-много голове отбелязаха Ирене Иванова и Димка Предьова по 7. Също със 7 попадения голмайстор за Свиленград стана Кристина Миланова.