Бъки с втора победа в първенството (видео + снимки)

Отборът на Бъки (Габрово) записа втора поредна победа в женската "А" РХГ. Шампионът на България прие в зала "Орловец" Спартак (Плевен) и се наложи с 39:23 (19:8).

Съставът на Веселина Златева дръпна още в началните минути на срещата. При 5:1 наставникът на плевенчанки Йонко Вутов поиска прекъсване, но и след него домакините продължиха да увеличават аванса си. Силни изяви на дясното крило имаше Емилия Самуилова, Мари Томова също демонстрира добра успеваемост в стрелбата, а Моника Христова беше затворила вратата си. Така до почивката Бъки натрупа аванс от 11 гола – 19:8.

През втората част габровският тим продължи да доминира и отбеляза нови 20 попадения. Съставът на Йонко Вутов пък реализира 15 гола, но 11 от тях дойдоха от линията за изпълнение на седеметрово наказателно хвърляне. Спорното съдийство на неопитните рефери Станислав Димитров и Александър Станчев беше допълнено и от незаслужен червен картон на Надежда Иванова от състава на Бъки в 38-та минута. Това обаче нямаше как да повлияе върху превъзходството на домакините и сирената за край на срещата прозвуча при резултат 39:23.

Веселина Златева даде възможност за изява на всички момичета. Първи минути в игра след завръщането си в състава направи и опитната Виктория Христова.

Мари Томова реализира 10 гола за победата, Ема Самуилова добави 8, с 5 завърши Стефани Петрова. За състава на Спартак 10 попадения отбеляза Йорданка Стефанова, 7 от които от линията за изпълнение на седем метрово наказателно хвърляне. Със 7 гола.

В 3-ия кръг Бъки ще гостува на Етър 64 във Велико Търново. Дербито е на 31 октомври (събота) от 17,00 часа в ДКС "Васил Левски".