Устрем (Дончево) прегази Доростол в Силистра

Футболистите на Устрем (Дончево) постигнаха нова победа на чужд терен. В среща от Х-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група добружанци гостуваха на Доростол (Силистра) и благодарение на по-добрата си игра се поздравиха за пълния успех след мача. През по-голямата част на първото полувреме играта на двата тима беше равностойна с доста пропуски на нападателите пред двете врати. В началото на втората част „Доростол“(Силистра) поведе в резултата с гола на Мелих Алим в 50-та мин. Това като, че ли даде знак на гостите за пълна мобилизация и те в рамките на 5-6 минути след това изравниха резултата с гола на Пламен Шестаков.

Устрем се настани трайно в игралното поле на домакините и резултатите им не закъсняха. В 68-та мин. Станимир Андонов обърна мача в полза на гостите от Дончево, а след още 5-6 минути Кристиян Димитров сложи край на спора за 1:3. До края на мача нападателите на двата отбора направиха няколко пропуска и оставиха резултата непроменен.

Деян Дечев – треньор на „Доростол“(Силистра): Отбора на Дончево ни надигра в Силистра. Не случайно тима е сред водещите отбори в групата, разполага с класни футболисти, които играят добър футбол. Ние все още сме новаци в групата и има за какво още да се учим за следващите двубои в първенството. Димитър Димитров – треньор на „Устрем Д“(Дончево): Стана хубав мач. Дойдохме за победата и я постигнахме. Отбора ни е добре окомплектован с доста добри футболисти. И в това първенство ще сме сред водещите в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Във всеки двубой излизаме за победа, но понякога шанса не е на наша страна. Салим САЛИХ