Манчестър Юнайтед се завърна на победния път след късен разгром над Нюкасъл (видео)

Манчестър Юнайтед си върна самочувствието, след като разгроми с 4:1 като гост Нюкасъл в двубой от петия кръг на Премиър лийг. Така "червените дяволи" се реваншираха за унизителната загуба с 1:6 от Тотнъм в предишния кръг.

Домакините стигнаха до ранен аванс след автогол на Люк Шоу във втората минута, но Хари Магуайър възстанови равенството в 23-ата. В 87-ата минута Бруно Фернадеш изведе Манчестър Юнайтед напред, след като преди това пропусна дузпа. В последната минута на редовното време Ун-Бисака вкара трети гол за гостите. Маркъс Рашфорд оформи крайния резултат в добавеното време.
Мениджърът Оле Гунар Солскяер извърши пет промени в състава спрямо този злополучен мач, който феновете и футболистите вече могат да забравят.
Двубоят започна шокиращо за гостите, след като Нюкасъл откри още във втората минута след бърза контраатака, като попадението беше записано като автогол на Люк Шоу, който отклони топката след удар на Шелви.Гостите отговориха на предизвикателството и стигнаха до гол в 20-ата минута, която обаче беше отменен след преглеждане на ситуацията с ВАР заради засада на Бруно Фернандеш.
Все пак логичното се случи в 23-ата минута, когато Хари Магуайър възстанови равенството, след като засече с глава центриране от корнер на Хуан Мата. До края на първото полувреме и двата отбора не създадоха някакви опасни положения и в крайна сметка резултатът се запази.
Втората част започна с отлична възможност за гол пред Нюкасъл, която се откри пред Уилсън, но Де Хеа отрази топката с изумително спасяване с една ръка. В 55-ата минута се стигна до спорна ситуация след нарушение срещу Маркъс Рашфорд в наказателното поле. Реферът Крейг Поусън прегледа ситуацията чрез ВАР и в крайна сметка отсъди положението в полза на гостите. Ударът на Бруно Фернандеш обаче беше отразен от стража на домакините и резултатът остана непроменен.
Пълният обрат настъпи в заключителните и добавените минути на срещата на "Сейнт Джеймсис Парк". Бруно Фернандеш се реваншира за пропуснатата дузпа в 86-ата минута, след като от малък ъгъл завърши една контратака. В 90-ата минута защитникът Аарън Уан-Бисака отбеляза дебютния си гол за Манчестър Юнайтед, след като се включи в атака. Дълбоко в добавеното време Маркъс Рашфорд оформи разгромната победа за "червените дяволи" след асистенция на Фернандеш.

Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 1:4

1:0 - Шоу 2-автогол
1:1 - Магуайър 23
1:2 - Фернандеш 87
1:3 - Уан-Бисака 90
1:4 - Рашфорд 90+5