Марек е на върха

Марек излезе на първо място в класирането на Югозападната Трета лига, след като в 11-ия кръг победи с 3:1 Пирин (Рз) като гост. Дупничани изнесоха поредния си страхотен мач този сезон и карат феновете си да мечтаят, макар клубът да е в доста затруднено финансово положение.

На стадиона в Разлог Марек поведе с 1:0 в 10-ата минута, когато с глава се разписа Николай Николов. При този резултат завърши първото полувреме. Дупничани удвоиха преднината си в 65-ата минута с феноменален гол на Джордж Николов. Халфът стреля от поне 45 метра и прехвърли вратаря на домакините Иван Димитров за 0:2. 5 минути по-късно Каймакански завърши триходова атака за 0:3. След това капитанът на Пирин (Рз) Николай Хаджиниколов направи по-почетна загубата на своите, реализирайки от пряк свободен удар за 1:3, а Близнаков изпусна чисто положение за гостите. Двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като в средата на второто полувреме играч на домакините се сдърпа с Димитър Панталеев от Марек. Главният съдия Йото Гарабедов изгони агресивния футболист на Пирин (Рз), а за да компенсира показа червен картон и на Панталеев.

Така отборът на Марек вече е на първо място в класирането с актив от 26 точки.