Сампдория отнесе Лацио (видео)

Сампдория записа втора поредна отлична победа, след като зарадва феновете си с убедителен успех над Лацио. Тимът на Клаудио Раниери спечели с 3:0 на “Луиджи Ферарис” и вече е с актив от 6 точки. Самп до голяма степен реши мача до почивката, когато водеше с два гола. Фабио Куаярела откри резултата след половин час игра, а малко преди края на първата чат Аугело удвои аванса на домакините. Влезлият като резерва Микел Дамсгаард реализира третия гол в 74-ата минута.

За Лацио това е втора загуба в първите четири кръга и на този етап изглежда, че тимът на Симоне Индзаги трудно ще повтори отличния сезон, който направи миналата кампания. Столичани бяха далеч от най-добрата си форма в отсъствието на наказания си голмайстор Чиро Имобиле.

Томазо Аугело имаше решителен принос за успеха на Сампдория. Той центрира отлично за първия гол, а Куаярела засече топката с глава. Малко по-късно домакините бяха близо до второ попадение, когато центриране на Аугело се превърна в удар, но Стракоша успя да отклони топката над вратата. Той обаче не пропусна при следващата ситуация и с много хубав удар направи резултата 2:0.

Лацио опита да се върне в мача след почивката, но трудно стигаше до вратата на съперника. Римляните обаче не бяха убедителни в защита и така се стигна до трети гол във вратата им. В 74-ата минута удар на Куаярела бе отразен от Стракоша, но топката стигна до Дамсгаард и 20-годишният датчанин с мощен удар я прати в мрежата. До края Сампдория можеше да стигне и до по-убедителна победа. Стракоша направи страхотно двойно спасяване, като отрази удари на Дамсгаард и на Кейта.