И Барса остана с празни ръце (видео + галерия)

Отборът на Барселона допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Хетафе в мач от шестия кръг на Ла Лига. Хайме Мата реализира единствения гол в 56-ата минута от дузпа. Двубоят беше изпъстрен с много борба и малко голови ситуации. На два пъти гредите помогнаха на футболистите от мадридското предградие. Малко по-рано през деня и Реал Мадрид записа загуба с 0:1.

Наставникът на каталунците Роналд Куман направи доста промени в състава. В нападение заложи на Педри, Лионел Меси, Усман Дембеле и Aнтоан Гризман. Новото попълнение Сержиньо Дест застана ляв бек.
Началните минути на "Колисеум Алфонсо Перес" бяха опознавателни. Постепенно домакините заиграха по-активно и се пренесоха по-напред. Нападенията на гостите от "Камп Ноу" често бяха прекъсвани много преди наказателното поле на Давид Сория. В 20-ата минута Меси получи топката в лявата част на нападението пред наказателното поле. Той завъртя кълбото мигновено и нацели близката греда.
В 29-ата Меси центрира от статично положение, Клеман Лангле протегна крак и насочи до гредата, но вратарят Сория плонжира и улови. Последва добра акция на Марк Кукурейя, при която Хайме Мата се подхлъзна в решаващ миг. При следващата атака Гризман получи чудесна топка сам срещу вратаря, но шутира над гредата.
Домакините бяха изградили стабилен блок в защита, който не позволяваше на гостите да пробиват напред. В 40-ата минута Ален Ниом посрещна с лакът в лицето Лео Меси. Съдията назначи нарушение, но не извади картон за опасната игра на защитника. Като цяло полувремето беше равностоен и не предложи достатъчно добри голови ситуации.
В 55-ата минута домакините си спечелиха дузпа. Френки де Йонг действа наивно и позволи на Джене да си изработи дузпа. Нидерландецът атакува своя съперник, не спря на време и съдията видя нарушение. В 62-ата минута Куман направи двойна смяна, включвайки Филипе Коутиньо и Ансу Фати. Две минути по-късно Меси центрира и Жерард Пике стреля с глава над гредата. В 66-ата Фати падна в наказателното поле след схватка с Ниом. Съдията не видя нищо нередно.
В 77-ата минута Барселона изградиха силна контраатака. топката много бързо се пренесе в наказателното поле на домакините, където Ансу Фати беше изтласкан с тяло в рамките на правилата. Минута по-късно Марк Кукурейя направи пробив през центъра и шутира - нето се справи и улови. Десет минути преди края Куман направи офанзивна смяна - Мартин Брейтуейт замени Френки де Йонг. Гризман пък напусна за сметка на Тринкао.

В 83-ата Брейтуейт загуби топката с неточен пас. Енес Юнал светкавично изведе Кучо Ернандес, който тресна напречната греда. В 89-ата изнесеният напред тим на Барселона позволи много пространство пред Кучо Ернандес. колумбиецът напредна сам срещу вратаря, ала шутира над гредата. В 94-ата Меси овладя на ръба на наказателното поле и шутира неточно. В 96-ата Джене за мъничко не си отбеляза автогол, като заби топката в гредата на своята врата.