Испания

И Барса остана с празни ръце (видео + галерия)

17 октомври 2020 | 23:55 - Обновена
Отборът на Барселона допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Хетафе в мач от шестия кръг на Ла Лига. Хайме Мата реализира единствения гол в 56-ата минута от дузпа. Двубоят беше изпъстрен с много борба и малко голови ситуации. На два пъти гредите помогнаха на футболистите от мадридското предградие. Малко по-рано през деня и Реал Мадрид записа загуба с 0:1.

Наставникът на каталунците Роналд Куман направи доста промени в състава. В нападение заложи на Педри, Лионел Меси, Усман Дембеле и Aнтоан Гризман. Новото попълнение Сержиньо Дест застана ляв бек.
Началните минути на "Колисеум Алфонсо Перес" бяха опознавателни. Постепенно домакините заиграха по-активно и се пренесоха по-напред. Нападенията на гостите от "Камп Ноу" често бяха прекъсвани много преди наказателното поле на Давид Сория. В 20-ата минута Меси получи топката в лявата част на нападението пред наказателното поле. Той завъртя кълбото мигновено и нацели близката греда.
В 29-ата Меси центрира от статично положение, Клеман Лангле протегна крак и насочи до гредата, но вратарят Сория плонжира и улови. Последва добра акция на Марк Кукурейя, при която Хайме Мата се подхлъзна в решаващ миг. При следващата атака Гризман получи чудесна топка сам срещу вратаря, но шутира над гредата.
Домакините бяха изградили стабилен блок в защита, който не позволяваше на гостите да пробиват напред. В 40-ата минута Ален Ниом посрещна с лакът в лицето Лео Меси. Съдията назначи нарушение, но не извади картон за опасната игра на защитника. Като цяло полувремето беше равностоен и не предложи достатъчно добри голови ситуации.
В 55-ата минута домакините си спечелиха дузпа. Френки де Йонг действа наивно и позволи на Джене да си изработи дузпа. Нидерландецът атакува своя съперник, не спря на време и съдията видя нарушение. В 62-ата минута Куман направи двойна смяна, включвайки Филипе Коутиньо и Ансу Фати. Две минути по-късно Меси центрира и Жерард Пике стреля с глава над гредата. В 66-ата Фати падна в наказателното поле след схватка с Ниом. Съдията не видя нищо нередно.
В 77-ата минута Барселона изградиха силна контраатака. топката много бързо се пренесе в наказателното поле на домакините, където Ансу Фати беше изтласкан с тяло в рамките на правилата. Минута по-късно Марк Кукурейя направи пробив през центъра и шутира - нето се справи и улови. Десет минути преди края Куман направи офанзивна смяна - Мартин Брейтуейт замени Френки де Йонг. Гризман пък напусна за сметка на Тринкао.

В 83-ата Брейтуейт загуби топката с неточен пас. Енес Юнал светкавично изведе Кучо Ернандес, който тресна напречната греда. В 89-ата изнесеният напред тим на Барселона позволи много пространство пред Кучо Ернандес. колумбиецът напредна сам срещу вратаря, ала шутира над гредата. В 94-ата Меси овладя на ръба на наказателното поле и шутира неточно. В 96-ата Джене за мъничко не си отбеляза автогол, като заби топката в гредата на своята врата.
Филипе Коутиньо14 Филипе Коутиньо
Матиас Оливеражълт картон Матиас Оливера  90' Sergino Dest  Sergino Destжълт картон
Неманя Максимовичизлиза Неманя Максимович
Victor Carpintero Mollejoвлиза Victor Carpintero Mollejo
Хуан Ернандесизлиза Хуан Ернандес  89'
Давид Тиморвлиза Давид Тимор
87' Серхи Роберто  Серхи Робертоизлиза
Рики Пуч  Рики Пучвлиза
80' Антоан Гризман  Антоан Гризманизлиза
Trincao  Trincaoвлиза
Френки де Йонг  Френки де Йонгизлиза
Мартин Брайтуайт  Мартин Брайтуайтвлиза
Ален Ниомжълт картон Ален Ниом  73'
Хайме Матаизлиза Хайме Мата  71'
Енес Юналвлиза Енес Юнал
62' Pedro Gonzales Lopez  Pedro Gonzales Lopezизлиза
Филипе Коутиньо  Филипе Коутиньовлиза
Усман Дембеле  Усман Дембелеизлиза
Ансу Фати  Ансу Фативлиза
Хайме Матадузпа Хайме Мата  56'
41' Серхи Роберто  Серхи Робертожълт картон
Ерик Кабакожълт картон Ерик Кабако  28'
Хайме Матажълт картон Хайме Мата  27'
24' Жерард Пике  Жерард Пикежълт картон