ЦСКА-София се "спъна" в Берое, "червените" без успех в пети пореден шампионатен мач (видео и галерия)

ЦСКА-София и Берое завършиха 1:1 в дербито на 9-ия кръг в efbet Лига. Макоута откри резултата в 48-ата минута, а в 54-ата Валентин Антов изравни.

С това равенство заралии спряха лошата си серия без точка и вкаран гол на "Армията", а футболистите на Стамен Белчев записаха пети пореден шампионатен двубой без успех.

79 ЦСКА-София - Берое
Наставникът на червените Стамен Белчев заложи на последните три нови попълнения в лицето на десния бек Тибо Вион и атакуващите футболисти Адалберто Пеняранда и Джером Синклер.
Сред 11-те място намери и Петър Занев, който бе с капитанската лента.
Берое започна по-активно срещата, но първото голово положение бе за червените. Още в третата минута Юга изведе Соу очи в очи срещу Василев, но таранът не успя да прехвърли стража на заралии.
Гостите отговориха на предизвикателството в 6-ата минута, когато Цветков изведе Ферейра отдясно. Последва центриране, което Бусато боксира. То попадна в Цветков. Капитанът на Берое намери непокрития Макоута, който шутира опасно от 17 метра, но в аут.
В 18-ата минута Антов върна към Бусато, който се обърка и улови топката с ръце, а съдията отсъди непряк свободен удар в наказателното поле на домакините. Берое обаче не се възползва от ситуацията, отигравайки я лошо и без някакъв по-сериозен удар към червената врата. Три минути по-късно Макуота опита да затрудни стража на ЦСКА-София с удар от десетина метра, но бразилският вратар улови.
Домакините отговориха с опасен пробив на Енрике в 23-ата минута, след който крилото намери Синклер, но новото попълнение на червените шутира от удобна позиция в аут. Само 60 секунди по-късно Василев спаси топовен шут на Занев от 25 метра.
В 35-ата минута Макоута преодоля трима футболисти в червено и опита да стреля останал сам срещу вратаря, но Занев се хвърли самоотвержено на шпагат, предотвратявайки сериозната опасност.
В 41-ата минута Мезаг свали с глава към Соу в опит да изчисти с глава, но таранът на червените не се възползва от грешката на защитника и стреля доста неточно.
Втората част започна с гол за Берое. Фуртадо центрира отдясно към Макоута, който вкара след удар с глава от границата на малкия пеналт.
Последва моментален натиск на червените, които получиха отличен шанс да изравнят в 53-ата минута, когато Фуртадо се подхлъзна и позволи на Енрике да излезе сам срещу вратаря, но и футболистът на домакините се подхлъзна и Василев да улови топката.
Само няколко секунди по-късно Енрике стреля опасно, но Василев изби.
Щурмът на ЦСКА-София даде резултат в 54-ата минута, когато Антов изравни след центриране от корнер и удар с глава.
Малко по-късно Василев отново бе последна преграда пред атаката на домакините. Мазику изведе Соу под ъгал сам срещу вратаря, таранът опита да прокара топката под плонжа на стража, но той успя да избие с лявата ръка.
Към края на двубоя Соу и резервата Кери отправиха опасни удари. Първо таранът стреля с глава в аут, а ирландецът пробва своя мерник от 23-24 метра, но изпрати топката над напречната греда.
В даденото от рефера седемминутно продължение на мача ЦСКА-София бе по-активният тим, но не създаде нещо по-опасно и мачът приключи при 1:1.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 1:1