Волейбол

Локомотив шокира Левски в Пазарджик (видео + галерия)

17 октомври 2020 | 19:04 - Обновена
Волейболният отбор на Локомотив (Пловдив) записа втора победа в Група 2 от квалификационните турнири заопределяне на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/21. Играчите на Владимир Орлов се наложиха над Левски с 3:1 (25:22, 18:25, 25:16, 25:20) в изключително интригуващ и важен мач от групата, игран този следобед в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

В залата имаше агитки и на двата отбора, които подкрепяха своите любимци, както и президентът на футболния Локомотив Христо Крушарски.

"Черно-белите" завършиха с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, докато Левски остана с 1 победа, 2 загуби и 4 точки. И двата отбора продължават голямата битка за класиране в първата осмица на Суперлигата, като при очертаващия се плейоф до 2 победи от 3 мача помежду им Локомотив би имал преднина заради победата в Пазарджик, а на "сините" биха били нужни две победи от два мача в плейофа.

В момента се играе последната среща на турнира между домакините от Хебър, които са с две победи до момента, и Черно море (Варна), който е без успех до сега.

Левски имаше 4 точки преднина в първия гейм при 14:10, но Локомотив изравни за 19:19, след което обърна и спечели първата част след 25:22. "Сините" поведоха с 4 точки на още по-ранен етап от втория гейм - 8:4, като този път не допуснаха обрат и изравниха геймовете след убедителното 25:18.

И в третия Левски тръгна по-добре и поведе 7:4, но последва изключителна серия за Локомотив, изравняване за 7:7, а след това и сериозен обрат до 12:8 за "черно-белите". Пловдивчани не изпуснаха инициативата и затвориха частта при 25:16. В четвъртия гейм Левски имаше аванс само до 5:3, след което Локо обърна до 7:5 в своя полза, което сякаш пречупи съперника. Пловдивчани започнаха да увеличават и поддържат преднината си, за да спечелят с 25:20 и 3:1.

Над всички за Локомотив бе Венцислав Георгиев със страхотните 25 точки (2 блока, 2 аса и 55% ефективност в атака) за победата.

За тима на Левски Гордан Люцканов (54% ефективност в атака и 85% позитивно посрещане) и Боян Йорданов (2 блока и 41% ефективност в атака) се отчетоха с 15 и 14 точки.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3 (22:25, 25:18, 16:25, 20:25)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 2, Боян Йорданов 14, Гордан Люцканов 15, Самуил Вълчинов 11, Христо Цветанов 4, Марк МакГивърн 5 - Владислав Иванов-либеро (Александър Николов 9, Стоил Палев, Дамян Колев-либеро)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 3, Венцислав Георгиев 25, Тодор Вълчев 15, Руслан Шевцов 10, Мартин Палийски 10, Костадин Гаджанов 8 - Мартин Иванов-либеро (Евгени Григоров, Борислав Чукалов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.