Спортист нанесе сериозен удар по амбициите на Хебър за елита

Отборът на Хебър претърпя изненадващо домакинско поражение с 1:2 от Спортист (Своге) в мач от 10-ия кръг на Втора лига.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута чрез Томи Костадинов. Футболистите на Николай Митов бързо възстановиха равенството след точен изстрел на Александър Димитров в 23-ата минута.

Спортист обаче нанесе втори удар на пазарджиклии в 70-ата минута, когато Деян Христов вкара и осигури трите точки на своя тим.

Така Хебър пропусна да се качи на третото място в класирането и да се доближи на само три точки до лидера Кариана.

ХЕБЪР - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:2

0:1 Томи Костадинов 9
1:1 Александър Димитров 23
1:2 Деян Христов 70

ХЕБЪР: 95. Любенов, 91. Папазов, 22. Тодоров, 39. Хаджиев, 29. Гочев, 20. Пехливанов, 88. Лазаров, 99. Чаворски, 11. Тодоров, 17. Димитров, 15. Петков

СПОРТИСТ: 12. Кунчев, 19. Богомилов, 3. Стойчев, 4. Харизанов, 5. Иванов, 15. Апостолов, 22. Кочилов, 13. Янакиев, 10. Рамадан, 7. Костадинов, 18. Христов