Наполи стовари гнева си върху Аталанта (видео)

Отборът на Наполи постигна убедителен успех с 4:1 при домакинството си на Аталанта, с което беше открит 4-ият кръг в Серия “А”. Така “партенопеите” се върнаха към победния път след служебната им загуба с 0:3 от Ювентус заради неявяването им за мача с тях.

Играчите на Дженаро Гатузо показаха, че случилото се не е повлияло негативно на тяхното самочувствие и вкараха четири гола още преди почивката. В 23-ата минута Ървинг Лозано протегна крак при пас на Джовани Ди Лоренцо, а топката с подскоци влезе в противниковата мрежа за 1:0. Едва четири минути по-късно мексиканецът отново се разписа, като го стори с прецизен удар от границата на наказателното поле.

След още три минути другото крило на домакините в мача - Матео Политано, също беше точен с топовен шут отдалече. В 43-ата удар от вратата на Давид Оспина стигна до Виктор Осимен, който пък от голяма дистанция реализира първия си гол с екипа на тима. След попадението си нападателят показа бяла фланелка с призив да бъде спряно полицейското насилие в родната му Нигерия. През втората част неаполитанците предоставиха инициативата на гостите, които обаче стигнаха само до почетен гол в 69-ата минута, когато изведеният от Кристиан Ромеро Сам Ламерс прокара топката покрай Оспина.
С днешната победа Наполи вече има осем точки, след като му беше извадена една от актива, и така се изкачи на третата позиция. Аталанта засега остава на второто място с 9 пункта на своята сметка.