Наполи стовари гнева си върху Аталанта (видео)

17 октомври 2020 | 17:55 - Обновена
  • копирано
  • 9
Отборът на Наполи постигна убедителен успех с 4:1 при домакинството си на Аталанта, с което беше открит 4-ият кръг в Серия “А”. Така “партенопеите” се върнаха към победния път след служебната им загуба с 0:3 от Ювентус заради неявяването им за мача с тях.

Играчите на Дженаро Гатузо показаха, че случилото се не е повлияло негативно на тяхното самочувствие и вкараха четири гола още преди почивката. В 23-ата минута Ървинг Лозано протегна крак при пас на Джовани Ди Лоренцо, а топката с подскоци влезе в противниковата мрежа за 1:0. Едва четири минути по-късно мексиканецът отново се разписа, като го стори с прецизен удар от границата на наказателното поле. След още три минути другото крило на домакините в мача - Матео Политано, също беше точен с топовен шут отдалече. В 43-ата удар от вратата на Давид Оспина стигна до Виктор Осимен, който пък от голяма дистанция реализира първия си гол с екипа на тима. След попадението си нападателят показа бяла фланелка с призив да бъде спряно полицейското насилие в родната му Нигерия. През втората част неаполитанците предоставиха инициативата на гостите, които обаче стигнаха само до почетен гол в 69-ата минута, когато изведеният от Кристиан Ромеро Сам Ламерс прокара топката покрай Оспина. С днешната победа Наполи вече има осем точки, след като му беше извадена една от актива, и така се изкачи на третата позиция. Аталанта засега остава на второто място с 9 пункта на своята сметка.
Андреа Петанявлиза Андреа Петаня
81' Робин Госенс  Робин Госенсизлиза
Кевин Малкюивлиза Кевин Малкюи
69' Сам Ламерс  Сам Ламерсгол
63' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
Матео Политаноизлиза Матео Политано  60'
Фаузи Гуламвлиза Фаузи Гулам
55' Алехандро Гомес  Алехандро Гомесизлиза
Сам Ламерс  Сам Ламерсвлиза
46' Дуван Сапата  Дуван Сапатаизлиза
Мохика  Мохикавлиза
Хосе Луис Паломино  Хосе Луис Паломиноизлиза
Берат Джимсити  Берат Джимситивлиза
45' Робин Госенс  Робин Госенсжълт картон
Виктор Осименгол Виктор Осимен  43'
38' Рафаел Толой  Рафаел Толойжълт картон