Атлетико и Суарес продължават напред (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид надви като гост с 2:0 Селта в мач от шестия кръг на Ла Лига. Луис Суарес вкара ранен гол в шестата минута, а Яик Ферейра Караско удвои в 95-ата. Ян Облак запази мрежата си “суха” за трети път в последните четири срещи “рохибланкос”.
Диего Симеоне реши да заложи двама хищника в атака: Диего Коща и Луис Суарес. Още в шестата минута “дюшекчиите” развиха добра атака и отбелязаха гол. Ману Санчес подаде към Луис Суарес, който беше непокрит в наказателното поле. Уругваецът стреля от десет метра фронтално срещу вратата и откри резултата.
“Небесносините” отговориха с удар на Яго Аспас в 15-ата минута, при който вратарят Ян Облак беше позициониран добре. В 26-ата Аспас запази топката в наказателното поле и подаде към Карейра, който нацели близката греда. В 31-ата Тома Льомар нацели напречната греда при опит за центриране.
В началото на втората част Диего Коща беше заменен от Жоао Феликс. Бившият испански национал отстъпи мястото си заради физически проблеми. Галиският тим опит да притисне своя съперник, но не създаде достатъчно чисти ситуации. В 75-ата Облак спаси удар на Фонтан. В 87-ата Нолито центрира високо и Жейсон Мурийо стреля с глава - покрай гредата. В добавеното време на двубоя резервата Яник Ферейра Караско вкара за крайното 0:2. Жоао Феликс разтресе гредата с бомбен удар, а белгиецът довкара топката в мрежата.