Англия

Два гола и асистенция на Вернер не стигнаха на Челси за победа срещу "светците" (видео)

17 октомври 2020 | 18:55 - Обновена
Челси не успя да победи Саутхамптън на "Стамфорд Бридж" в двубой от петия кръг на Премиър лийг, въпреки че имаше аванс от два гола. В крайна сметка обаче лошата защита на лондончани отново провали добрата игра в нападение и след гол в 92-рата минута двубоят завърши при резултат 3:3. Тимът на Франк Лампард изигра силно първо полувреме, в което Тимо Вернер (15', 28') отбеляза два гола, а малко преди почивката Дани Ингс (43') намали. Че Адамс изравни в 57-ата, но веднага след това Кай Хавертц (59') отново изведе Челси напред. В 92-рата минута обаче Яник Вестергор донесе точката на "светците", които изиграха много добро второ полувреме.
Франк Лампард бе направил четири промени в състава си в сравнение с победата с 4:0 над Кристъл Палас преди две седмици. Кепа Арисабалага замени на вратата контузения Менди. Андреас Кристенсен започна на мястото на Тиаго Силва, който също е с травма. Кристиан Пулишич се завърна след контузия, а Мейсън Маунт също стартира. Хаким Зиеш за първи път попадна в групата на Челси, но остана на скамейката за началото. Той все пак се появи през втората част за своя дебют.
Тио Уолкот направи сиелн повторен дебют за Саутхамптън 15 години, след като дебютира за първи път за "светците". Дженепо започна на мястото на Редмънд.
Лондончани изиграха много силно първо полувреме, като над всички бе Тимо Вернер. Германецът игра с много скорост и желание и отбеляза две хубави попадения, като преди тях друг негов гол бе отменен правилно заради засада. В 15-ата минута нападателя получи подаване от дълбочина от Чилуел и много елегантно се освободи от Беднарек, след което влезе в наказателното поле, дриблира между няколко бранители и стреля в долния ляв ъгъл за 1:0. Тринадесет минути след това Вернер удвои, след като бе изведен от Жоржиньо, прехвърли Маккарти и довкара с глава. В 39-ата минута Вернер пропусна да оформи своя хеттрик. Този път обаче ударът му от малък ъгъл бе доста неточен. Тук Вернер подходи малко егоистично, тъй като можеше спокойно да подаде към Хавертц, който бе в по-добра позиция.

При цялото превъзходство на домакините Саутхамптън успя да намали две минути преди почивката. Хавертц загуби топката в половината на Челси. Адамс веднага се възползва и изведе Ингс, който премина покрай Кепа и прати топката в опразнената врата.
"Сините" загубиха цялата си преднина в 57-ата минута след серия от грешки в защита. Зума много лошо опита да върне топката към Кепа, който излезе напред непохватно, разминавайки се с кълбото. Адамс стреля от малък ъгъл, топката срещна гредата, Ингс опита добавка, след което Кристенсен блокира на голлинията, но топката отново стигна до Адамс, който я прати във вратата.
Само две минути след това Челси възстанови преднината си. Този път Вернер, който проби отдясно, влезе в ролята на асистент на Хавертц. Последният засече центрирането към далечната греда, вкарвайки също първия си гол в Премиър лийг - 3:2.
До края и два отбора пропуснаха добри възможности. Хавертц не бе точен с глава отблизо, а веднага след това контра на Саутхамптън завърши с удар на Адамс, който премина на сантиметри встрани. В 81-вата минута Кепа спаси опасен удар на Ингс. "Светиците" обаче се представиха много добре през второто полувреме и усилията им бяха възнаградени в добавеното време. Бертранд центрира от свободен удар, топката бе изчистена към Уолкот, който стреля от въздуха, а Вестергор подложи главата си, пращайки топката във вратата на Кепа - 3:3.

Рийс Джеймсвлиза Рийс Джеймс  Ибрахима Диало  Ибрахима Диаловлиза
86' Че Адамс  Че Адамсизлиза
Шейн Лонг  Шейн Лонгвлиза
84' Ориол Ромеу  Ориол Ромеужълт картон
77' Нейтън Редмънд  Нейтън Редмъндизлиза
Nathan Tella  Nathan Tellaвлиза
Мейсън Маунтизлиза Мейсън Маунт  72'
Хаким Зиешвлиза Хаким Зиеш
Кай Хавертцгол Кай Хавертц  59'
57' Че Адамс  Че Адамсгол
Бен Чилуелжълт картон Бен Чилуел  48'
43' Дани Ингс  Дани Ингсгол