Рейнджърс с втора поредна победа в дербито на Шотландия (видео)

Рейнджърс даде заявка, че този сезон може да спре доминацията на Селтик и да им попречи да стигнат до десета поредна титла. “Сините” спечелиха вечното дерби на Шотландия за втори пореден път и вече има преднина от 4 точки на върха на класирането. Отборът на Стивън Джерард победи с 2:0 на “Селтик Парк” в първото дерби на Глазгоу без фенове след два гола на защитника Конър Голдсън. Бранителят откри резултата в деветата минута и се разписа отново в 54-ата минута.

Нийл Ленън има някакво оправдание за загубата в първо дерби за сезона, тъй като той не можеше да разчита на няколко основни играчи поради наложена карантина след мачовете на националните отбори. Големият отсъстващ за “детелините” бе Одсон Едуард, който вчера се завърна от Франция. 22-годишният нападател има 6 отбелязани гола срещу вечния съперник.

Изненадващо за Рейнджърс резерва остана Янис Хаджи, който се представя великолепно от началото на сезона. Това не попречи на тима да стигне за първи път от 2009 г. до втора поредна победа в дербито и втори пореден успех на “Селтик Парк” от 1997 г.
Рейнджърс заслужено стигна до успеха днес, след като надигра съперника си. В играта на “детелините” липсваше нужното темпо и в целия мач те така и не намериха ритъма си.
Капитанът на “сините” Джеймс Таверние центрира от фаул в деветата минута и сложи топката на главата на Голдсън, който откри резултата. Тимът на Нийл Ленън направи опит да отговори, но без да покаже аргументи. Атаките на съперника изглеждаха доста по-опасни. Отлична комбинация между Арфийлд, Камара и Морелос на границата на наказателното поле доведе до второто попадение в 54-ата минута минута. Морелос центрира, а голмайстор отново бе Голдсън. До края Рейнджърс пропусна да спечели и с по-голям резултат.