Байерн с втори убедителен успех за 48 часа (видео)

Европейският първенец Байерн (Мюнхен) записа втора лесна победа в рамките на 48 часа. Тази вечер германският шампион разби новака Арминия (Билефелд) с 4:1 като гост в мач от 4-ия кръг на първенството и е само на точка от върха. В четвъртък вечер пък тимът на Ханзи Флик надви аматьорския Дюрен с 3:0 за Купата на Германия, но нямаше проблем да играе и днес. Дежурните реализатори Томас Мюлер (8’,51’) и Роберт Левандовски (26’,45’) вкараха по два гола, а отделно баварците удариха и две греди. Преотстъпеният от ПСВ Айндховен японец Рицу Доан (59’) беше точен за домакините. В последния четвърт час мюнхенци играха с човек по-малко след изгонване на Корентен Толисо.

Флик замени 9 от титулярите отпреди два дни, като само Никлас Зюле и Мюлер стартираха и този път. Йошуа Кимих си остана вкъщи, тъй като всеки момент очаква да му се роди второ дете.

Арминия е новак в елита и досега има 4 точки. Мощният капитан Фабиан Клос поведе атаката на тима от Билефелд.
Двубоят се игра пред празни трибуни заради високата заболеваемост от коронавирус в града.

Шампионите стартираха отлично и след само 8 минути вече водеха в резултата. Тогава Роберт Левандовски изведе Мюлер, който опита подаване, но след това при добавката реализира за 1:0 за своя тим.

Байерн само се надъха още повече и в 15-ата Мюлер за малко да удвои, но този път вратарят Щефан Ортега протегна ръка и спаси.
Десет минути по-късно обаче стражът на Арминия се оказа безпомощен след шут на Левандовски - 2:0 за Байерн. Леон Горетцка се отчете с асистенция, след като проби по лявото крило.
Третото попадение почти стана факт в 29-ата след ново засичане на Лева, но този път Ортега отрази.
Отборът на Арминия се размина с гола в 31-вата, когато Клос се озова едно на едно с Мануел Нойер, но капитанът на мюнхенци спаси.

Това обаче се оказа единствената възможност за домакините за първото полувереме. В неговия край Левандовски покачи на 3:0 след пас на Мюлер.

След почивката не се промени нищо. Четири минути след подновяването на играта иначе отличният към момента вратар на Арминия Ортега сгреши с подаване, след което Левандовски получи шанс да запише хеттрик, но нацели напречната греда.

Веднага след това обаче - в 51-вата минута, полският щурмовак центрира към Мюлер за 4:0.

В 59-ата минута - при поредната атака на Байерн - топката от дъгата пред наказателното поле на домакините беше изритана силно напред в центъра на терена. Там тя беше поета от Клос, който намери Доан. Японецът хладнокръвно завърши с удар по диагонала за 1:4.

Мюнхенци отдавна си бяха решили мача и вече пазеха сили. В 70-ата същият този Доан беше близо до второ попадение, но топката беше избита в корнер.
Арминия получи числено предимство в 76-ата минута, когато Корентен Толисо беше изгонен с директен червен картон. Французинът фаулира устремилия се сам срещу вратаря Клос, като вината в случая беше на резервата Хавиер Мартинес, който сбърка при подаването си.

Испанецът почти се реваншира три минути след това, но с глава стреля в гредата.

След това обаче играчите в черни екипи не успяха да поставят шампионите под напрежение и срещата завърши без повече голове.

В сряда Байерн стартира защитата на трофея си в Шампионската лига с домакинство на Атлетико Мадрид, а в събота приема Айнтрахт (Франкфурт)