Байерн с втори убедителен успех за 48 часа (видео)

17 октомври 2020 | 21:20 - Обновена
  • копирано
  • 7
Европейският първенец Байерн (Мюнхен) записа втора лесна победа в рамките на 48 часа. Тази вечер германският шампион разби новака Арминия (Билефелд) с 4:1 като гост в мач от 4-ия кръг на първенството и е само на точка от върха. В четвъртък вечер пък тимът на Ханзи Флик надви аматьорския Дюрен с 3:0 за Купата на Германия, но нямаше проблем да играе и днес. Дежурните реализатори Томас Мюлер (8’,51’) и Роберт Левандовски (26’,45’) вкараха по два гола, а отделно баварците удариха и две греди. Преотстъпеният от ПСВ Айндховен японец Рицу Доан (59’) беше точен за домакините. В последния четвърт час мюнхенци играха с човек по-малко след изгонване на Корентен Толисо.

Флик замени 9 от титулярите отпреди два дни, като само Никлас Зюле и Мюлер стартираха и този път. Йошуа Кимих си остана вкъщи, тъй като всеки момент очаква да му се роди второ дете.

Арминия е новак в елита и досега има 4 точки. Мощният капитан Фабиан Клос поведе атаката на тима от Билефелд.
Двубоят се игра пред празни трибуни заради високата заболеваемост от коронавирус в града.

Шампионите стартираха отлично и след само 8 минути вече водеха в резултата. Тогава Роберт Левандовски изведе Мюлер, който опита подаване, но след това при добавката реализира за 1:0 за своя тим.

Байерн само се надъха още повече и в 15-ата Мюлер за малко да удвои, но този път вратарят Щефан Ортега протегна ръка и спаси.
Десет минути по-късно обаче стражът на Арминия се оказа безпомощен след шут на Левандовски - 2:0 за Байерн. Леон Горетцка се отчете с асистенция, след като проби по лявото крило.
Третото попадение почти стана факт в 29-ата след ново засичане на Лева, но този път Ортега отрази.
Отборът на Арминия се размина с гола в 31-вата, когато Клос се озова едно на едно с Мануел Нойер, но капитанът на мюнхенци спаси.

Това обаче се оказа единствената възможност за домакините за първото полувереме. В неговия край Левандовски покачи на 3:0 след пас на Мюлер.

След почивката не се промени нищо. Четири минути след подновяването на играта иначе отличният към момента вратар на Арминия Ортега сгреши с подаване, след което Левандовски получи шанс да запише хеттрик, но нацели напречната греда.

Веднага след това обаче - в 51-вата минута, полският щурмовак центрира към Мюлер за 4:0.

В 59-ата минута - при поредната атака на Байерн - топката от дъгата пред наказателното поле на домакините беше изритана силно напред в центъра на терена. Там тя беше поета от Клос, който намери Доан. Японецът хладнокръвно завърши с удар по диагонала за 1:4.

Мюнхенци отдавна си бяха решили мача и вече пазеха сили. В 70-ата същият този Доан беше близо до второ попадение, но топката беше избита в корнер.
Арминия получи числено предимство в 76-ата минута, когато Корентен Толисо беше изгонен с директен червен картон. Французинът фаулира устремилия се сам срещу вратаря Клос, като вината в случая беше на резервата Хавиер Мартинес, който сбърка при подаването си.

Испанецът почти се реваншира три минути след това, но с глава стреля в гредата.

След това обаче играчите в черни екипи не успяха да поставят шампионите под напрежение и срещата завърши без повече голове.

В сряда Байерн стартира защитата на трофея си в Шампионската лига с домакинство на Атлетико Мадрид, а в събота приема Айнтрахт (Франкфурт)

Марсел Хартелизлиза Марсел Хартел  90' Люка Ернандес  Люка Ернандесизлиза
Joan Simun Edmundssonвлиза Joan Simun Edmundsson  Алфонсо Дейвис  Алфонсо Дейвисвлиза
Ritsu Doanизлиза Ritsu Doan
Nils Seufertвлиза Nils Seufert
86' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскиизлиза
Ерик Максим Чупо-Мотинг  Ерик Максим Чупо-Мотингвлиза
Кингсли Коман  Кингсли Команизлиза
Jamal Musiala  Jamal Musialaвлиза
Нейтън Де Мединаизлиза Нейтън Де Медина  83'
Браян Берендвлиза Браян Беренд
76' Корентен Толисо  Корентен Толисочервен картон
Нейтън Де Мединажълт картон Нейтън Де Медина  73'
Christian Gebauerизлиза Christian Gebauer  70'
Рейнхолд Ябовлиза Рейнхолд Ябо
Fabian Kunzeизлиза Fabian Kunze
Свен Шиплоквлиза Свен Шиплок
65' Леон Горетцка  Леон Горетцкаизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Дъглас Коста  Дъглас Коставлиза
Ritsu Doanгол Ritsu Doan  58'
51' Томас Мюлер  Томас Мюлергол
45' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
26' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
8' Томас Мюлер  Томас Мюлергол