Дортмунд си тръгна с трите точки от неприятен за Байерн за стадион (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) стигна до трудна победа с 1:0 над Хофенхайм като гост в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата и вече има 9 точки на сметката си. Капитанът Марко Ройс заби гола в 76-ата минута след асистенция на Ерлинг Холанд, като двамата се бяха появили в игра малко преди това. На същия стадион при предишното си домакинство Хофе разгроми Байерн (Мюнхен) с 4:1, но този следобед определено беше по-слабият тим.

Зрителите останаха разочаровани, че не успяха да се насладят на сблъсък между водещия реализатор в шампионата Андрей Крамарич от състава на домакините и Холанд. Хърватският национал, който има 6 гола в 3 срещи, остана извън групата заради положителен тест за коронавирус. Норвежкото дете-чудо на “жълто-черните” пък получи почивка и не беше титуляр.

Мачът не беше атрактивен и положенията липсваха. В 64-ата треньорът на Борусия Люсиен Фавър, за когото това беше среща №300 в Бундеслигата, вкара Холанд и Ройс. 12 минути по-късно те комбинираха, за да може вторият да се разпише на празна врата.

Хофе можеше да изравни в 82-ата чрез Кристоф Баумгартнер, но вратарят Марвин Хитц спаси удара му. В ответната атака Холанд удари греда.

През идната седмица Дортмунд ще спори последователно с Лацио в Шампионската лига и с Шалке 04 в първенството.

Хофенхайм пък вече записа две поредни загуби след героизма срещу Байерн.