Херо и компания ще се опитат да развалят настроението на "червените" преди ЛЕ

ЦСКА-София е в серия от 4 мача без победа в първенството и не може да си позволи нова грешна стъпка, ако иска да преследва Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, които са на първите две позиции в класирането. Довечера от 20:15 часа "червените" приемат Берое, който оставя много добри впечатления с играта си от началото на сезона, но загуби последователно от водачите в подреждането. Въпреки това, заралии имат с точка повече от отбора на Стамен Белчев преди визитата на "Армията".

В исторически план Берое е удобен съперник за "червените", особено в София. Сега мислите на домакините са насочени и към първия мач от груповата фаза на Лига Европа срещу ЧФР Клуж, но евентуално подценяване на днешния двубой може да има неприятни последици. Берое разполага с достатъчно класа да се противопостави на "армейците", макар че в съперничеството помежду им има само един успех като гост.

Очаква се дебют като титуляр за ЦСКА-София да запише десният бек Тибо Вион. Аут заради контузия е Пламен Гълъбов, а Иван Турицов още не е напълно възстановен. Валентин Антов и Юрген Матей ще са двойка централни защитници, отляво ще е Брадли Мазику, а Тиаго Родригес и Амюс Юга ще си партнират в средата на терена. Атаката ще води Али Соу, а зад него ще действат Жул Кейта, Юнус Санкаре и Енрике Рафаел.
Националът Георги Йомов по всяка вероятност ще получи почивка, за да е свеж за мача с румънския шампион в четвъртък. През второто полувреме в игра ще се появи поне едно от последните две нови попълнения - Джером Синклер и Адалберто Пеняранда.
Херо изрази оптимизъм преди гостуването на "Българска армия"
В Берое имаха доста кадрови проблеми преди гостуването в София. Иван Минчев е наказан, а с контузия е и друг основен футболист - Ибрахима Конте. "Зелените" ще играят с трима централни защитници, а в нападение ще се разчита на Алюн Фол и Еривалдо. Октавио ще е изнесен пред другите четирима халфове - Крум Стоянов, Александър Цветков, Гаел Макута и Стив Фуртадо.
Димитър Димитров със сигурност е амбициран да измъкне нещо от "Армията", но статистиката не е в негова полза. Херо има 13 поредни поражения в шампионатни мачове като гост на "червените". В края на миналия сезон заралии бяха разбити с 0:5 т ЦСКА-София и това е още един стимул да се опитат да вземат реванш.