Лудогорец

Лудогорец се издъни в последната секунда (видео)

17 октомври 2020 | 19:40 - Обновена
Шампионът Лудогорец записа сериозна издънка преди старта на мачовете от Лига Европа. “Орлите” изпуснаха победата буквално в последната секунда на домакинството си на Царско село в мач от деветия кръг на шампионата на efbet Лига.

Попадението за разградчани бе дело на Ихиньо Марин и бе от дузпа в средата на първата част. В края на мача домакините получиха право да изпълнят още един 11-метров наказателен удар, но Клаудиу Кешерю прати топката над вратата. Дебют за Лудогорец направи новото попълнение Кирил Десподов, който се появи в игра през втората част и спечели втората дузпа за тима. Буквално с последното действие на терена пък гостите стигнаха до точката. Ивайло Марков центрира, а Оливие Вердон изпусна Лъчезар Балтанов, който с глава прониза Пламен Илиев за крайното 1:1.

В началото на мача домакините наложиха натиск, но трудно стигаха до опасности пред вратата на Пласид. Гостите от своя страна действаха прибрано в своята половина и не поглеждаха особено много към Илиев.

В 27-ата минута привидно от нищото домакините получиха право да изпълнят дузпа. Иван Бандаловски не се ориентира добре в наказателното поле и вместо с глава удари топката с ръка при един рикошет и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Ихиньо, който хладнокръвно откри.

В началото на втората част гостите имаха претенции за дузпа. Центриране на Андерсон Кордейро се удари в ръката на Георги Терзиев, но съдията сметна, че няма достатъчно основания да даде нарушение.

В 60-ата минута на срещата дебют за Лудогорец направи новото попълнение Кирил Десподов, който се появи на мястото на Бърнард Текпетей.

В 83-ата минута домакините получиха право да изпълнят втора дузпа. Десподов финтира Ивайло Марков и бранителят го препъна. Зад топката застана влезлият като резерва Клаудиу Кешерю, но силният му шут мина над вратата.

Лека-полека срещата отиваше към неубедителна, но заслужена победа на Лудогорец, когато гостите нанесоха своя удар. Марков центрира към наказателното поле, където Вердон не успя да се ориентира и подскокът му се оказа напразен, а Балтанов засече кълбото в мрежата. Буквално след подновяването на играта съдията даде и последния съдийски сигнал.

Така Лудогорец пропусна възможността да се завърне на върха на класирането и остава на втора позиция със 17 точки - на една от лидера Локомотив (Пловдив). В четвъртък пък започват мачовете от Лига Европа и разградчани ще трябва да подобрят представянето си, ако искат да участват в борбата за излизане от групата във втория по сила турнир на Стария континент.

Царско село от своя страна за пореден път през сезона показа, че не бива да бъде подценяван и в момента е на четвърта позиция с 13 точки.

efbet Лига - 9 кръг:

ЛУДОГОРЕЦ 1:1 ЦАРСКО СЕЛО
1:0 Ихиньо (28)
1:1 Балтанов (94)

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Илиев, 5. Терзиев, 30. Моци, 24. Вердон, 22. Икоко, 7. Сантана, 18. Дяков, 95. Каули, 37. Текпетей, 10. Ману, 9. Ихиньо
Старши треньор: П. Върба
ЦАРСКО СЕЛО (3-4-1-2): 30. Пласид, 4. Марков, 93. Бандаловски, 22. Луис Педро, 14. Васев, 6. Георгиев, 17. Даскалов, 10. Галчев, 8. Лука, 11. Кордейро, 9. Будинов

Алекс Сантанажълт картон Алекс Сантана
78' Борис Галчев  Борис Галчевизлиза
Лъчезар Балтанов  Лъчезар Балтановвлиза
Каулиизлиза Каули  71'
Доминик Янковвлиза Доминик Янков
67' Реян Даскалов  Реян Даскаловжълт картон
Светослав Дяковжълт картон Светослав Дяков  65'
64' Андерсон Кордейра  Андерсон Кордейраизлиза
Янис Геролему  Янис Геролемувлиза
Каулижълт картон Каули  63'
Ихиньо Маринизлиза Ихиньо Марин  56'
Клаудиу Кешерювлиза Клаудиу Кешерю
Бърнард Текпетейизлиза Бърнард Текпетей  55'
Кирил Десподоввлиза Кирил Десподов
46' Панайотис Лука  Панайотис Лукаизлиза