Брилянтен Везенков с ключова заслуга за третата поредна победа на Олимпиакос

Баскетболният отбор на Олимпиакос записа трети пореден успех в най-силната клубна надпревара на Стария континент - Евролигата. Играчите на старши треньора Йоргос Барцокас спечелиха по изключително драматичен начин двубоя си от четвъртия кръг срещу Макаби (Тел Авив), след като тройка със сирената на гарда Арън Харисън подпечата крайното 85:82 (15:22, 29:18, 25:26, 16:16) в полза на "червено-белите". Така Олимпиакос застава на четвърта позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба, докато гостите от Тел Авив инкасират трето поредно поражение и за момента заемат 14-ата позиция с баланс 1-3.

Българският национал Александър Везенков изигра страхотен двубой и беше в основата на успеха за Олимпиакос. Крилото наниза 14 точки, хвана 6 борби, отбеляза 4 от 5-те си тройки и асистира на Харисън за коша със сирената, донесъл успеха на тима. Везенков си заслужи 21 минути на паркета, а в последната четвърт блесна с ключови отигравания, чрез които даваше глътка въздух на съотборниците си, и които се оказаха от много важно значение за крайния успех.

Домакините тръгнаха слабо и изгубиха първата четвърт с 15:22, но влизането на легендата Василис Спанулис през втората част ги вдъхнови и на голямата почивка резултатът на таблото сочеше 44:40 в полза на Олимпиакос след четвърт, спечелена с 29:18.
Веднага след почивката Везенков помогна на тима си да се изстреля напред в резултата с девет точки след успешна стрелба от тройката за 49:40. Макаби обаче не позволи на съперника си да затвори мача прекалено лесно и намали разликата на три точки в края на частта - 69:66.
Ante Zizic - Maccabi Playtika Tel Aviv - EB20
Гостите дори успяха да поведат с точка по средата на последната част, но с влизането на Везенков обратно на паркета всичко се промени. Първо Спанулис върна лидерството в мача на Олимпиакос, а след това Везенков избухна с пет поредни точки, извеждайки своя тим до 80:78. Уилбекин обаче върна паритета в резултата след успешна стрелба от далечно разстояние при оставащи около 11 секунди от времето, но в последната си атака Арън Харисън реши всичко с тройка от доста далеч, след като получи пас от Везенков - 85:82.
Хасан Мартин поведе колоната от реализатори за Олимпиакос с 16 точки и 8 борби. Везенков остана втори по резултатност с 14 пункта, Арън Харисън отбеляза 12 точки, а Василис Спанулис наниза 11 точки от пейката.
Charles Jenkins - Olympiacos Piraeus - EB20
За Макаби Скоти Уилбекин вкара 18 точки, Отело Хънтър се разписа с 15 пункта и 7 овладени топки, Илайджа Брайънт добави 12 точки, Крис Джоунс също реализира 12 и направи 6 асистенции, а Оз Блейзър допълни с 10 пункта.
На 23 октомври Макаби гостува на Химки в Русия от 20:00, а Олимпиакос пътува до Мюнхен, където ще се изправи срещу местния Байерн от 21:30.